اعتراضات بازنشستگان در شهرهای ایران 

شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران امروز( یکشنبه )، بار دیگر  در شهرهای تهران، کرج، خرم آباد و کرمانشاه ، تبریز ، اصفهان، مشهد و …در مقابل اداره تامین اجتماعی شهر خود، با برگزاری تجمعات اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون حقوق، اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.

همچنین شماری از خدمتگزاران و سرایداران مدارس شیراز در مقابل آموزش و پرورش تجمع کردند.تجمع کنندگان در این اعتراضات ، به سطح نازل دستمزدها اعتراض دارند و خواهان افزایش حقوق و مزایا هستند.

همزمان تجمع اعتراضی جمعی از معلمان نهضت سوادآموزی نیز مقابل ساختمان برنامه و بودجه تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنها شعار میدهند:  تا جواب نگیریم از اینجا نمیریم.مرگ بر این زندگی و ذلت

جمعی از فرهنگیان و معلمان جوان هم بر اساس فراخوان از پیش اعلام شده مقابل مجلس تجمع کردند.این فرهنگیان خواهان اجرای رتبه‌بندی بر مبنای سند تحول بنیادین و همسان سازی با مشاغل مشابه ( هیئت علمی دانشگاه ) طبق بند ۳ ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه ، برقراری فوق‌العاده ویژه ۵۰ درصد به طور کامل طبق بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشد .

همچنین نیروهای شاغل در مدارس غیر دولتی در اداره کل آموزش وپرورش استان ایلام  هم در اعتراض به بهره کشی نظام کثیف جمهوری اسلامی از آنها ،در مقابل آموزش و پرورش این شهر تجمع کردند.

سالهاست معلمان شاغل در مدارس غیر دولتی با حداقل حقوق (بین ۲۰۰ تا ۷۰۰هزار تومان)بدون بیمه پابه پای معلمان رسمی آموزش و پرورش در امر آموزش تلاش می کنند .

درصد قبولی دانش آموزان مدارس غیر دولتی در آزمون های سمپاد و کسب رتبه های برتر کنکور سراسری خود گواه مهارت علمی این معلمین در تدریس است.اما برای استخدام در بدنه ی آموزش و پرورش هیچ امتیازی ندارند.

همزمان شماری از کارگران شهرداری شهر لوشان، برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند. تجمع این کارگران در اعتراض به توهین شهردار به کارگران شهرداری صورت گرفته است.