اعتراضات در بهبهان؛ «فرزانه انصاری فر» بازداشت شد

به گزارش خبرگزاری هرانا، فرزانه انصاری فر، شهروند ساکن بهبهان و خواهر فرزاد انصاری فر، یکی از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ ساعاتی قبل توسط نیروهای امنیتی در بهبهان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. بازداشت خانم انصاری فر در جریان تجمعی در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته” در یکی از خیابان‌های شهر بهبهان صورت گرفته است. همزمان در بلوار امامت مشهد و برخی خیابان‌ها در شهرهای تهران، تبریز، ارومیه و شیراز حضور پرتعداد نیروهای نظامی و جو شدید امنیتی شدید گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز (پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۹)، فرزانه انصاری فر، شهروند ساکن بهبهان و خواهر فرزاد انصاری فر، یکی از جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ شامگاه پنحشنبه (۲۶ تیر ۹۹) توسط نیروهای امنیتی در بهبهان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

در پی فراخوان‌های روزهای اخیر برای حضور مردم در تجمعات در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی سال گذشته”، امروز چند شهر دیگر نیز شاهد حضور سنگین نیروهای نظامی و امنیتی بودند. بهبهان از جمله شهرهایی است که معترضان در آن به خیابان آمدند. در این بین تاکنون بازداشت فرزانه انصاری فر تایید شده و کماکان تعداد دقیق بازداشت شدگان احتمالی مشخص نیست.

در جریان شکل گیری تجمعات اعتراضی مردمی در برخی شهرهای کشور، نیروهای امنیتی و نظامی با حضور در میادین اصلی شهرها سعی در متفرق کردن مردم و جلوگیری از برگزاری تجمعات اعتراضی دارند. در بلوار امامت مشهد و برخی خیابان‌های تهران، تبریز، ارومیه و شیراز حضور پرتعداد نیروهای نظامی و جو شدید امنیتی شدید گزارش شده است.

شهر بهبهان ملتهب است؛ درگیری و شلیک گاز اشک آور + فیلم