اعتراض آخوندهای حکومتی به حسن روحانی: چرا ادعا می کنی که حتی از معصومین هم می شود انتقاد کرد؟

سخنان حسن روحانی دایر بر این که در جمهوری اسلامی ایران معصوم وجود ندارد و از همگان می توان انتقاد کرد، با حملات گزنده از سوی روحانیون دولتی و هواداران علی خامنه ای روبرو شد. حسن روحانی در آخرین سخنرانی خود گفته بود: ما معصوم نداریم و همه مسوولین کشور قابل انتقاد هستند.

این سخنان موجب خشم روحانیون دولتی گردید و با واکنش های گزنده ای روبرو شد. آخوند ناصر مکارم شیرازی در واکنش خود گفت: «شما به این نکته اکتفا کنید که همه در ایران قابل انتقاد هستند و کسی معصوم نیست، ولی چکار به زمان معصومین دارید؟

روحانی در ادامه سخنانش گفته بود: «ما در کشور معصوم نداریم، مگر این که یک وقت امام دوازدهم ظهور کند که حتی آن وقت نیز می توان انتقاد کرد – زیرا حضرت پیغمبر هم اجازه انتقاد می داد».

حامعه مدرسین قم نیز در بیانیه ای نوشت: «نفی عصمت رسول اکرم و ائمه معصومین از جانب روحانی، مخالفت صریح با اسلام و مذهب تشییع است». در ادامه بیانیه آمده است: «به برخی مسوولان توصیه می کنیم که به جای وارد شدن به مباحث دینی، برای رفع گرفتاری های مردم تلاش کنند»

و بار در رابطه با نزاع بین جناح های مذهبی در حکومت ایران، این خبر را نیز بیافزائیم که بودجه حکومت ایران برای گروه های دینی و روحانیون حکومتی و نهادهای شیع ده ها برای بودجه ای است که حکومت ایران به دانشگاه ها و به حفظ محیط زیست اختصاص می دهد.

آخوند کاظم صدیقی، در مقام امام جمعه موقت تهران، در خطبه اخیر خود خواستار شده بود که دولت بر بودجه نهادهای دینی به مقدار زیاد بیافزاید، و گله کرده بود که بودجه کنونی کفاف انجام همه فعالیت های دینی را نمی دهد.

دکتر صادق زیبا کلام استاد دانشگاه، در نامه ای خطاب به کاظم صدیقی، در واکنش به اظهارات او نوشت: «به تنها بودجه نهادهای دینی ده ها برابر بودجه دانشگاه ها و حفظ محیط زیست نیست، بلکه برخلاف نهادهایی که زیر نظارات دولت هستند، تشکیلات دینی به هیچ کس پاسخگو نیستند و حساب به کسی پس نمی دهند».