اعتراض به پنهانکاری های رژیم ایران در رابطه با تحریم ورزشکاران اسرائیلی بالا می‌گیرد

جنجال کناره گیری دسته جمعی روسای تشکیلات کشتی گیران ایران، در اعتراض به دورویی و دروغگویی سران حکومت در رابطه با تحریم ورزشکاران اسرائیلی ادامه دارد.

روز گذشته اعلام شد که نه تنها رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران با علامت اعتراض کناره گیری کرده، بلکه روسای همه تشکیلات مربوط به کشتی آزاد در سراسر ایران، برای ابراز همبستگی با وی، کناره گیری خود را اعلام کرده اند ولی طیبه سیاوشی عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی می گوید که دولت نباید به این سادگی با کناره گیری اعتراض آمیز این مسوولان کشتی ایران کنار آید.

سیوشی در حساب توییتری خود، این استعفای دسته جمعی را “اتفاقی تکان دهنده” نامید و خواستار آن شد که با انجام گفتگو، راه حلی برای این معضل جستجو شود.

حکومت ایران ادعا می کند که چون موجودیت اسرائیل را نمی پذیرد و آن را نفی می کند، نمی تواند به ورزشکاران خود اجازه دهد با رقیبان اسرائیلی در مسابقات جهانی در کنار یکدیگر شرکت کنند.

ورزشکاران ایرانی می گویند: چگونه است که ورزشکاران فلسطینی با اسرائیلیان مسابقه می دهند ولی رژیم ایران این حق را از ورزشکاران ایرانی سلب می کند و به ورزش ایران در صحنه بین المللی این چنین لطمه بزرگی وارد می آورد؟

طیبه سیاوش نیز در حساب توییتری خود، در همین رابطه نوشت: «اگر چه هدف این باخت ها، به رسمیت نشناختن اسرائیل است، اما به گفته ورزشکاران ایرانی به دلیل پنهانکاری، جامعه جهانی در بیشتر مواقع متوجه دلیل این کار نمی شود. ضمن آن که در داخل کشور نیز ابعاد فرهنگی مورد نظر را آن گونه که باید و شاید ندارد».

 

یک دیدگاه

  1. تمام سردمداران اسرائیل همیشه به مردم ایران احترام ویژه ای داشتند و دارند و در مقابل همیشه سردمداران حزب باد و منافع طلب و کوته فکر حکومت ایران ، مردم بزرگ و عزیز اسرائیل را دشمن خطاب کردند ، همین کوته فکران آمریکا را هم دشمن خطاب میکنند ، پس چگونه است که در همه عرصه ها با ورزشکاران آمریکایی میتوان مسابقه داد ولی با ورزشکاران اسرائیلی خیر ؟؟؟؟ چقدر دورویی ، چقدر دروغ ، چقدر فریب ، چقدر پنهان کاری ، تا کی و تا کجا میتوانید مردم ایران و جهان را به سخره بگیرید ،؟؟؟؟

Comments are closed.