اعتراض مردم خرمشهر به کمبود آب با گلوله و سرکوب جواب داده شد.

 خرمشهر در دو روز گذشته صحنه تظاهرات و درگیری مردم با نیروهای نظامی و انتظامی حکومت اسلامی بوده است. این درگیری ها که به صورت گسترده ای در دو روز گذشته تا پاسی از نیمه شب ادامه داشت، خرمشهر را به صورت یک شهر جنگ زده درآورده که نیروهای مسلح رژیم با شلیک مستقیم گلوله، مردم معترض را هدف قرار دادند.

بر اساس اخباری که در فضای مجازی از جانب مردم محلی منتشر می شود، شب گذشته( شنبه) چندین تن در نتیجه تیراندازی نیروهای حکومتی کشته یا زخمی شدند. منابع خبری می گویند که دست کم یک تن کشته شده و احتمال دارد شمار جانباختگان دو نفر باشد.

مردم خرمشهر و آبادان در روزهای گذشته، با بالا رفتن دمای هوا و کمبود شدید آب سالم و بهداشتی در مناطق جنوب ایران دست به اعتراض زدند. روز جمعه مردم خرمشهر با بردن دبه های خالی آب به مراسم نمازجمعه حکومتی و سر دادن شعار، خواستار رسیدگی فوری مسولان حکومتی به این مشکل بزرگ مردم جنوب ایران شدند. اما مقامات رژیم، به جای حل مشکل و پاسخگویی به نیازهای مردم، با معترضین با خشونت و سرکوب رفتار کردند.

بنابر گزارش های سایت های حکومتی، تنها در روز جمعه ۱۸۰ نفر بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف آب آلوده در شهر رامهرمز راهی بیمارستان شدند. ایران در طول چهار دهه حکومت اسلامی، به دلیل سیاست‌های اشتباه در زمینه استفاده بهینه از منابع زیرزمینی آب و مهار آب، امروز با بحران شدید کم آبی روبرو شده است. خشکسالی بخش وسیعی از ایران را در برگرفته است، تا حدی که وزیر نیرو در حکومت اسلامی، به صراحت گفت: اگر فکری به حال مشکل کم‌آبی نکنیم، تا ۱۰ سال دیگر، ۵۰ میلیون نفر از جمعیت ایران با کمبود شدید آب مواجه خواهند شد. همچنین، مدیرعامل شرکت آب استان یزد، روز گذشته (شنبه) اعلام کرد: این استان از نظر منابع آبی در فقر مطلق به سر می برد. به گفته این مسول حکومتی، استان یزد بدتر از مشکل کم آبی با محدودیت منابع آب شرب سالم روبه‌روست.

نخست وزیر اسراییل، هفته پیش در یک پیام ویدیویی در رابطه با کمبود آب، خطاب به ملت ایران ایران گفت: اسراییل حاضر است در حل مشکل کمبود آب، به صورت بازیافت آب مصرف شده، ملت ایران را یاری دهد و فناوری آن را در اختیار مردم ایران قرار دهد که این امر از جانب مقامات رژیم به تمسخر گرفته شد.

وزیر کشور حکومت اسلامی، امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در جریان درگیری های دو روز گذشته تنها یک نفر زخمی شده و جراحات سطحی به او وارد آمده است. ولی فیلم ها و خبرهایی که به خارج از ایران رسیده، نادرست بودن این ادعا را ثابت می کند.