اعتراض های مردمی علیه رژیم، در سراسر ایران همچنان رو به گسترش می باشد

اعتراض های مردمی در سراسر ایران هر روز گسترده تر می شود فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌رضوی گفت: فراخوان‌های اعتراضی در این استان سه برابر شده است

پاسدار محمد کاظم تقوی، گفت:  «تنگناهای اقتصادی و بیماری کورونا به ناامنی‌ها دامن زده است و امروز ما شاهد تجمعات کارگران و معلمان و بازنشستگان هستیم که نسبت به گذشته سه برابر شده است.»

پاسدار تقوی افزود: نیروی انتظامی در برابر  «شعار بدخواهان مبنی بر تابستان داغ برای کشور»  خواهند ایستاد و از هز روشی برای خاموش کردن توطئه علیه حکومت اسلامی استفاده خواهند کرد.

در ادامه این خبر آمده که اعتصاب‌های کارگری در ایران با تجمع در هفت‌تپه و هپکو و همچنین تجمع آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی و کارگران کنتورسازی قزوین ادامه دارد.

از خواسته های کارگران در این اعتصاب های گروهی، کوتاه کردن دست  بخش خصوصی، پرداخت حقوق معوقه و همچنین تعیین تکلیف وضعیت استخدام از مطالبات اصلی آنان  است.

خبرگزاری هرانا در این باره نوشته است که  از کارگران شرکت کنتورسازی ایران به علت «عملکرد نامطلوب مدیریت» این کارخانه مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

این کارگران به ادامه تعطیلی پنج ماهه این کارخانه در پی شیوع ویروس کرونا و عدم اقدام برای بازگشایی آن اعتراض داشتند.

هم‌زمان در شرکت نیشکر هفت‌تپه، کارگران با تجمع در مقابل فرمانداری شوش شصت‌وچهارمین روز اعتصاب خود را برگزار کردند.

این کارگران همچنین با حمل پلاکاردهایی خواستار رسیدگی به مطالباتشان از جمله پرداخت دستمزدها، بازگشت به کار کارگران اخراجی،‌ تعیین تکلیف وضعیت شرکت و رسیدگی به پرونده امید اسدبیگی، مدیرعامل شرکت،‌ شدند.

گفته شده است که دور جدید اعتراض این کارگران ۲۶ خرداد شروع شده است.

خبرگزاری هرانا در ادامه نوشت: کارگران ماشین‌سازی هپکو در اراک نیز در اعتراض به تعطیل بودن بی دلیل  این کارخانه و نبود شغل و امنیت کاری و عدم پرداخت حقوق  در مقابل استانداری تجمع کردند.

همچنین  گروهی از آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی که در آزمون استخدامی پذیرفته نشده‌اند،‌ در مقابل ساختمان مجلس در تهران دست به تجمع زدند.

این آموزش‌یاران از شهرهای مختلف به تهران آمده و خواستار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود شدند.