اعتراض کارگران ابنیه فنی راه آهن خاش به زاهدان؛ کارگران: «سه ماه است حقوق نگرفته‌ایم»

کارگران ابنیه فنی راه آهن محور خاش به زاهدان می‌گویند: «عدم پرداخت منظم دستمزد و حق بیمه در شرکت‌های پیمانکاری وابسته به ابنیه فنی راه‌ آهن، مشکلات خانوادگی و معیشتی زیادی برای کارگران به وجود آورده است».

به گزارش خبرگزاری کار ایران، این کارگران می‌گویند: «اغلب کارگران به علت‌ عدم پرداخت منظم دستمزدها، با مشکل روبه‌رو هستند. به علت مشکلات مالی پیمانکاران و پرداخت نشدن دست‌کم سه ماه از دستمزدهایمان، هر روز سفره‌هایمان به نسبت روز قبل کوچکتر می‌شود».

این کارگران که برای دریافت معوقات مزدی و امنیت شغلی خود بارها به نهادهای مسئول مراجعه کرده‌اند، هنوز پاسخی دریافت نکرده‌اند.

آن‌ها همچنین نگران پرداخت حق بیمه‌های خود هستند و می‌گویند: «چندین ماه حق بیمه ما به تامین اجتماعی واریز نشده و ما در برخی ماه‌های سال در زمینه دریافت خدمات درمانی در بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی دچار مشکل شده‌ایم».

معوقات کارگران ابنیه فنی تراورس در محور خاش به زاهدان در استان سیستان و بلوچستان درحالی پرداخت نشده که دلیل کارفرما برای پرداخت نکردن حقوق، کامل نبودن مدارک اداری و مالی کارگران بود که آنهم از سه ماه قبل تکمیل شده است.

کارگران ابنیه فنی راه آهن خاش به زاهدان با بیان اینکه برای وصول مطالباتمان پیگیری زیادی از پیمانکار و شرکت راه آهن انجام داده‌ایم، می‌گویند: «از مسئولان شرکت راه آهن گله‌مندیم که در مقابل حقوق قانونی کارگران پیمانکاری سکوت اختیار کرده و در پیگیری مطالباتمان هیچ واکنشی جدی از خود نشان نمی‌دهند».