اعتراف إسحاق جهانگیری: وضعیت کنونی ایران وخیم تر از گذشته است و مردم باید آنرا بدانند

جهانگیری افزود:  تنگناهای زیادی را  در کشور از نظر اقتصادی داریم، یکی از این تنگناها فشار بر روی بخش نفت، بانک، بیمه و سایر مواردی از این دست و دیگری مشکلات حوزه بودجه و اقتصاد است

معاون اول رئیس جمهوری ایران، در اظهارات تازه خود، وضعیت کشور را بحرانی تر از گذشته توصیف کرد و در این اعترافات تازه گفت: بهتر است همه مردم ایران بدانند که کشور از نظر بودجه شرایط مناسبی ندارد، همین حالا هم شرایط کنونی سخت است و دشوار  ,  در برخی  از مواقع  از شما عذرخواهی کرده‌ام  اما  می دانم  که ثمری ندارد .تمام سفرهای خارجی ما بسیار محدود شده است و ما ارتباطی با کشورهای دیگر نداریم ، آمریکایی‌ها فروش نفت را با مشکل مواجه کرده‌اند.

اسحاق جهانگیری در نشست مشترک شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی افزود: کشور ما در شرایط دشواری قرار دارد، ما نباید با خودمان تعارف داشته باشیم این وضعیت می‌تواند برای کشور محدودیت‌ها و مشکلاتی را به وجود بیاورد و محدودیت‌هایی را درست کند .

وی افزود:  آمریکا‌یی‌ها وقتی اعلام کردند که جنگ اقتصادی را بر علیه ایران شروع کرده‌اند بر این باور بودند که اقتصاد ایران را از هم می‌پاشانند و نظام را از بین می‌برند و از نظر خودشان هم برنامه دقیقی داشتند و به همه هم اعلام کرده بودند که این برنامه تا چندماه بیشتر طول نمی‌کشد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: ما محرومیت زیاد داریم؛ امسال هم به علت نبود بودجه تمام سفرهای خارجی ما بسیار محدود شده و ما باید کارهای مردم را دنبال کنیم  و به دنبال راه چاره باشیم در ارتباط با مسئله راه اندازی قطار برقی راهکار ما فاینانس خارجی بود اگر راهکار دیگری وجود دارد می‌توانید به ما بگویید چون کشور چین با اصرار خود چینی‌ها انتخاب شده بود  تا این امر را پیگیری کنند اما هم اکنون چین هم کمک اش را متوقف کرده است.

جهانگیری افزود:  تنگناهای زیادی را  در کشور از نظر اقتصادی داریم، یکی از این تنگناها فشار بر روی بخش نفت، بانک، بیمه و سایر مواردی از این دست و دیگری مشکلات حوزه بودجه و اقتصاد است.

وی گفت: کشور از نظر بودجه شرایط مناسبی ندارد و یا به عبارت دیگر شرایط سختی دارد ۴۴۸ هزار میلیارد تومان بودجه سال ۹۸ در نظر گرفته شده که ۱۵۰ هزار میلیارد تومان آن از فروش نفت است که البته آمریکایی‌ها موفق نشده‌اند آن را صفر کنند اما آن را با مشکل مواجه کرده‌اند.

حسن روحانی نیز پیشتر گفته بود که وضعیت کشور از لحاظ اقتصادی مساعد نیست و امسال برای مردم ایران سال بسیار دشوار و سخت تر از گذشته خواهد بود.

یک دیدگاه

Comments are closed.