بیست و هشت سال پس از آن که حجت الاسلام علی خامنه ای در مجلس شورای اسلامی با صدای بلند گفت که او فاقد هم خصوصیات لازم برای به دست گرفتن رهبری حکومت پس از مرگ روح الله خمینی می باشد، انتشار گزارش تلویزیونی مباحثات سرنوشت ساز آن شب مجلس، جنجال بزرگی برانگیخته و به وجهه او آسیب جدی وارد آورده است.

در روزهای اخیر، همه مقامات دست اندرکار حکومت، برای بی اهمیت جلوه دادن گفته های آن شب خامنه ای و قانونی بودن گزینش او، بیانیه های متعددی صادر کرده اند. ولی هیچ یک از این توضیحات نمی تواند از وارد آمدن آسیب جدی به حیثیت فردی که خود را “رهبر حکومت” می خواند بکاهد.

پرسش آن است که چگونه شد گزارش تصویری مباحثات مجلس شورای امسلامی در ۲۸ سال پیش، اکنون علنی می شود؟

البته فردای روز اعلام گزینش خامنه ای به عنوان جانشین خمینی، بخش هایی از این مباحثات، و به ویژه سخنان شخص خامنه ای که گفته بود او گزینش خود را امری موقتی می داند، گزارش های کوتاهی از این مباحثات در روزنامه های آن زمان انتشار یافته بود.

ولی اکنون که مردم ایران به خیابان ها آمده و فریاد می زنند “خامنه ای قاتله، ولایتش باطله” انتشار این فیلم می تواند برای او بسیار آزار دهند باشد.

در مورد این پرسش که چه فرد یا افرادی مسوول انتشار این فیلم، آن هم در اوج اعتراض های مردمی در ایران بوده اند،این حدس و گمان های بسیار مطرح می شود که یکی از آن ها مسوولیت خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی  می باشد.

یادآوری می شود که این گزارش تصویری، درست در سالروز مرگ مشکوک هاشمی رفسنجانی صورت گرفت. گفته می شود که خانواده این فردی که عامل اصلی گزینش خامنه ای به مقام رهبری بود – و مورد خیانت دوست قدیمی خود قرار گرفت – به شیوه مشکوکی به قتل رسید و اکنون خانواده او خواسته است که با انتشار این گزارش جنجالی از او انتقام بگیرد و شاید موجب برانداختن او شود.

 

2 دیدگاه‌

  1. صرفنظر از دعوای درون گروهی رژیم غاصب اسلامی، باید در نظر داشت که ٱخوندها افرادی شرور، خبیث و دون مایه اند و هر زمان که اقتضا کند از تدلیس و تلبیس و تقیه و کلاه شرعی برای مطامع شریرانه خود بهره می گیرند. این افراد خودخواه تا زمانی که علیقه و کاه زیاد موجود باشد سر در یک ٱخور دارند و زمانی که حس میکنند دیگری ممکن از برتری یابد به یکدیگر شاخ و لگد می کوبند تا جایی که یا طرف به حاشیه برود و یا اینکه کلا حذف شود.

  2. در غیاب حسین بن علی بن ابی‌طالب امام سوم شیعیان و حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای ( مد‌ظله‌العالی ) تربت کربلا هم خون گریست

Comments are closed.