سخنگوی قوه قضائیه: موساد و سی آی ای به داخل سپاه قدس ریشه دوانیده اند. فردی به اعدام محکوم شد

سخنگوی قوه قضائیه در ایران از رخنه یابی سازمان های اطلاعاتی اسرائیل و ایالات متحده به سپاه قدس و تشکیلات سپاه پاسداران در ایران خبر داد و اعلام داشت که فردی با این اتهام به مرگ محکوم شده است. ولی ساعتی پس از انتشار این خبر، یک مقام دیگر قوه قضائیه این خبر را نادرست خواند و اعلام داشت که فرد یاد شده، هنگام وقوع سوء قصد به جان سلیمانی، در زندان به سر می برده و طبیعتا نمی توانسته است در این جریان دخالت داشته باشد.
سخنگوی قوه قضائیه پیشتر در این رابطه گفته بود که فرد متهم “سید محمود موسوی مجد” نام دارد که اتهام او انتقال اطلاعات مربوط به محل حضور قاسم سلیمانی به سرویس اطلاعاتی ایالات متحده (سی آی ای) بوده که حمله هوایی به کاروان او را امکان پذیر ساخت و فرمانده نیروهای قدس و تروریست های همراه او نابود شدند.
این سخنگو گفت که فرد متهم، با سرویس اطلاعات خارجی اسرائیل (موساد) هم در ارتباط بوده است.
این نخستین بار است که در تهران تائید می شود که سرویس های اطلاعاتی اسرائیل و ایالات متحده چنان در سپاه قدس و سپاه پاسداران رخنه کرده اند، که از همه تحرکات فرماندهان ارشد آن آگاهی دقیق دارند.
موضوع بازداشت و محاکمه فرد متهم تا کنون محرمانه مانده بود. ولی سخنگوی قوه قضائیه امروز گفت: موسوی مجد در دادگاه انقلاب به مرگ محکوم شده و این حکم به زودی اجرا خواهد شد.
مرکز اطلاع رسانی قوه قضائیه ضمن باطل دانستن سخنان پیشین سخنگوی قوه قضائیه، در بیانیه ای نوشت: «تمام مراحل قضایی پرونده جاسوسی سیا و موساد، مدت ها قبل از کشته شدن سلیمانی انجام شده است».
هلاکت قاسم سلیمانی یک ضربه بزرگ روانی برای سپاه پاسداران و نیروهای وابسته به آن بود. ولی رژیم با به راه انداختن یک تشییع جنازه نمایشی در چندین شهر ایران، کوشید آن را به یک امتیاز تبلیغاتی مبدل کند. ارزیابی شد که رژیم برای حضور گسترده افراد در این تشییع جنازه نمایشی میلیون ها تومان هزینه کرده بود و ده ها نفر نیز در کرمان هنگام تشییع جنازه، جان خود را از دست دادند.