اعتراف سفیر رژیم به مداخله مستقیم جمهوری اسلامی در یمن:انقلاب ما در یمن پیروز شد

حسن ایرلو سفیر رژیم در صنعاء که همچنان سرگرم اظهار نظرهای جنجالی و بحث‌برانگیز خود است، این بار به شکلی غیرمستقیم به مداخله رژیم  در یمن از طریق شبه‌نظامیان حوثی و تلاش برای گسترش «انقلاب»اسلامی و باورهایش در یمن اذعان کرد.

ایرلو که به عنوان مجری برنامه‌های سپاه پاسداران در پایتخت یمن شناخته می‌شود، روز چهارشنبه  در توئیتی عنوان کرد که «پیروزی انقلاب در ایران، ترس و وحشت را در قلب مستکبران ایجاد کرد زیرا آنها از تکرار آن در یمن می‌ترسند.»

او همچنین نوشت: «انقلاب ایران در یمن پیروز شد و جنگ علیه این انقلاب در یمن، بزرگترین دلیل بر پیروزی آن است.»

به گفته ایرلو: «انقلاب در ایران به هدف دستیابی به آزادی، استقلال و پشتیبانی از ستمدیده‌گان بود.»

این در حالی است که رژیم  هرگونه صدای مخالف خود در داخل را با اجرای احکام اعدام  و شکنجه و زندان علیه فعالان سیاسی و دستگیری کنشگران حقوق بشری پاسخ می دهد.

گفتنی است که ایرلو چند روز پیش، آمریکا را «شیطان بزرگ» نامید؛ آنهم در حالی که رژیم در این روزها  تلاش می‌کند تا بار دیگر با  آمریکا  وارد مذاکره شود.

سفیر رژیم در یمن در توییتر خود همچنین نوشت که دولت جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده به دنبال تحمیل حضور نظامی مستقیم این کشور در یمن است.

بسیاری از یمنی‌ها از ایرلو به عنوان سایه سپاه پاسداران در این کشور و مجری برنامه‌ها و دستورالعمل‌های آن یاد می‌کنند.

سرتیپ عبدو مجلی سخنگوی ارتش یمن پیشتر در سخنانی تأکید کرد که ماموریت واقعی سفیر ایران که او را «عضو سپاه پاسداران ایران»، توصیف کرد، نظارت مستقیم بر ایجاد قوای شبه‌نظامیانی است که به سپاه وفادارند و و در هویت یمن اخلال ایجاد می‌کنند تا این کشور را از پیرامون عربی خود دور سازند.

حوثی های یمن از گروه های نیابتی رژیم در یمن است که مورد حمایت رژیم قرار دارند و دولت پرزیدنت ترامپ آنها را در لیست گروه های تروریستی قرار داد اما در روزهای گذشته دولت بایدن اعلام کرد که قصد دارد این گروه را از لیست گروه های تروریستی خارج کند.

آگاهان این اقدام احتمالی دولت بایدن را هدیه ای به رژیم اسلامی در ایران توصیف میکنند.