اعتراف معاون وزیر بهداشت: «در ایران بیمارستانی نداریم که از آن به عنوان مرجع تشخیص کرونا استفاده کنیم»

معاون وزیر بهداشت حکومت اعتراف کرد که رژیم از ابزار کافی برای مقابله با ویروس کرونا محروم است. ایرج حریرچی در این زمینه گفت: «بیمارستان مرجع تشخیص نداریم و آزمایشگاه مرجع تشخیص داریم».

پس از شیوع بیماری کرونا در قم معاون وزیر بهداشت گفت: «در قم می‌خواهیم خودمان به مردم ماسک ارائه کنیم. خانه به خانه می‌خواهیم این کار را انجام دهیم».

در حالی که مردم ایران به شدت از کمبود و ماسک و وسایل ضدعفونی کننده مورد نیاز برای مقابله با این بیماری رنج می برند.علی مردم قادر به تامین ماسک در کشور نیستند .                                                                                                                      به گزارش اعتماد آنلاین سپاه پاسداران واردات ماسک و ژل ضدعفونی را در کنار دارو را در بازار در دست دارد . اعتماد آنلاین در ادامه نوشت: «در این اوضاع بخشی از انتقادها ناظر بر این نکته است که چرا تولیدکنندگان در داخل کشور امکان تولید ژل‌های ضدعفونی‌کننده را ندارند و در این زمینه وابسته به واردات هستیم؟»وارداتی که عهده ارش ارگان خاصی است ؟

علی ربیعی سخنگوی روحانی گفت: «یک و نیم میلیون ظرفیت تولید ماسک در کشور داریم و تکنولوژی مناسبی هم داریم. در مورد مواد ضدعفونی‌کننده نیز  با تمامی کارخانه‌‌ها که توان تغییر خط دارند و بر این کمبود غلبه خواهد شد».

به گزارش شبکه های اجتماعی از ایران، حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه به دستور خامنه ای  با درخواست وزارت بهداشت برای قرنطینه کردن قم مخالفت کرده است.

حسین طائب قم را “آبروی اسلام” معرفی کرده و گفته است قرنطینه کردن قم باعث بهره گیری رسانه‌ای آمریکا خواهد شد. گزارش شده که هنوز اماکن مذهبی در قم  باز است و مردم برای زیارت به این اماکن می روند.

در این گزارش آمده است که حکومت تلاش کرد که عامل شیوع کرونا را ! کارگران چینی معرفی کند؟؟در حالی که  قم پروژه‌ای که کارگران چینی در ان مشغول باشند نداشته و ندارد؟اما حوزه علمیه دارد؟!!!

تاکنون بر اساس گزارش‌های رسمی مقام‌های دولت ایران دست‌کم هشت استان قم، تهران،  گیلان، مرکزی، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی و کرمان درگیر کرونا شده‌اند.

علی نوبخت حقیقی رئیس کمیسیون بهداشت مجلس نیز  با اشاره به نشست فوق‌العاده کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس در این نشست موضوع تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا ۱۵ فروردین را مطرح کرد که با این موضوع موافقت و مقرر شد این پیشنهاد به رئیس مجلس اعلام شود. اگر این پیک برداشته شود، آلودگی ناشی از کرونا ویروس جدید کاهش می‌یابد.

شش کشور همسایه ایران، مرزهای خود را به علت شیوع این ویروس روی ایران بسته‌اند.‏

ترکیه مرزهای زمینی خود با ایران را بسته و از دیشب پروازها از مبداء ایران را لغو کرده است. گرجستان هم پروازهای ایران را معلق کرده است. ارمنستان برای دو هفته اعلام کرده که “ارتباط هوایی ایران با ارمنستان و ورود به ارمنستان از گمرک مِغری، تنها گذرگاه مرزی دو کشور تعلیق شده”؛.‏

سفارت افغانستان در ایران در اطلاعیه‌ای گفته تا اطلاع ثانوی ارائه خدمات کنسولی را به حالت تعلیق درمی‌آورد. سعودی ، بحرین ،اردن و عراق نیز پیشتر مرز خود با ایران بستند.                                                                          ربیعی سخنگوی روحانی گفت: «یک و نیم میلیون ظرفیت تولید ماسک در کشور داریم و از تکنولوژی مناسبی هم برخوردار هستیم».