اعتراف مقامات رسمی حکومت: «تورم نرخ ها در مهرماه امسال، ۴۱ برابر بیشتر از مهرماه سال پیش بوده است»

اکنون خود مسئولان رژیم ایران نیز تایید می کنند که تورم مالی در کشور به ابعادی بی سابقه رسیده که نشان از ورشکستگی اقتصادی فزاینده رژیم دارد و علت اصلی افزایش فقر در کشور می باشد. رسانه های حکومتی امروز (آدینه) نوشتند که “تورم نقطه ای در ماه مهر که دو روز پیش به پایان رسید، ۴۱ درصد بوده است. چنین امری در تاریخ چهل ساله حکومت اسلامی سابقه نداشته است

مرکز آمار ایران اعلام کرد که “تورم ماهانه در ایران هرگز دز ظرف یک ماه به این سرعت بالا نرفته، و رکورد تازه ای در بحران اقتصادی کشور به وجود آمده است”.

علت این تورم، کاهش ذخیره ارز خارجی ایران است که از ادامه تحریم های آمریکایی، سوء مدیریت سران رژیم و تسلط  سپاه پاسداران بر بخش عظیمی از امور بازرگانی و اقتصادی کشور، و همچنین دزدی های کلان دست اندرکاران حکومت سرچشمه می گیرد.

حسن روحانی هفته پیش گفت که برای جذب پول های بی اعتباری که در اختیار مردم قرار دارد، باید همه اموال دولتی را در بورس به فروش گذاشت، تا میزان نقدینگی که عامل اصلی  گرانی مداوم کالا می شود، پایین آید. ولی مخالفان روحانی می گویند که او با این کار، می خواهد ثروت دولت را به حراج بگذارد و آن را برای تامین کسری بودجه دولت خویش مورد استفاده قرار دهد و به نسل های بعدی کشور خیانت کند.

کارشناسان اقتصادی رژیم توضیح دادند که منظور از “تورم نقطه ای” مقایسه نرخ کالا در ماه گذشته، با نرخ آن در همان ماه در سال پیش می باشد که اکنون نشان می دهد که بهای مایحتاج عمومی در مهرماه امسال، ۴۱ درصد از مهرماه سال گذشته بیشتر بوده و چنین امری در تاریخ حکومت اسلامی ایران، حتی در دوران جنگ با عراق، سابقه نداشته است.

چنین تورم بالایی، از جمله به خاطر آن است که بسیاری از کارخانه های تولیدی ایران، به علت نبودن مدیران دلسوز، دزدی ها کلان، و نبود بودجه برای خرید مواد اولیه، یا تعطیل شده و یا میزان تولید آن بسیار پایین آمده است.

کارشناسان می گویند که تورم مالی در ایران، اکنون به سطحی رسیده که قابل کنترل نمی باشد و همه ترفندهای اخیر، و از جمله تزریق چندین میلیون دلار به بازار سیاه و یا ایجاد محدودیت در خرید و فروش سکه های طلا نیز نمی تواند در دراز مدت کارساز باشد.