اعتراضات خوزستان در هشتمین شب؛ سرایت اعتراضات به ۳ استان دیگر، کشته شدن دستکم یک جوان در الیگودرز

اعتراضات خوزستان به بی آبی  و بی لیاقتی مسئولان، پنجشنبه شب ۳۱ تیرماه، برای هشتمین شب پیاپی ادامه یافت. این اعتراضات تا کنون چندین کشته و دهها زخمی و شمار نامعلومی بازداشتی در پی داشت است، اما آتش آن نه تنها خاموش نشده، بلکه رو به گسترش است و تا کنون دستکم به ۳ استان دیگر سرایت کرده است.

امشب، در هشتمین شب، استان‌های لرستان، بوشهر و اصفهان نیز به مردم خوزستان پیوسته‌اند و خبرهای رسیده از الیگودرز در استان لرستان حکایت از آن دارد که درگیری‌های شدیدی بین معترضان و نیروهای سرکوبگر رژیم در این شهر رخ داده که منجر به کشته شدن دستکم یک جوان به دست ماموران رژیم شده است. معترضان الیگودرزی، با آتش زدن لاستیک برخی از خیابان‌های این شهر را مسدود کردند.

فیلم کشته شدن یک جوان به دست ماموران رژیم، که هویت او «امید آذرخوش» از طایفه‌ی ذلقی بختیاری در الیگودرز ذکر شده است :
هشدار: این فیلم حاوی صحنه‌های ناخوشایند می‌باشد

مناطقی در استان بوشهر و شاهین شهر در استان اصفهان نیز شاهد برگزاری تجمعات اعتراضی در همبستگی با مردم خوزستان بوده است.

در فیلمی که از ماهشهر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، درگیری مسلحانه به چشم می‌خورد.

بر اساس گزارشات رسیده از ایران، ماموران امنیتی رژیم که از ادامه وگسترش تطاهرات نگران شده‌اند، همچنان در شهرهای مختلف خوزستان حضور گسترده دارند. اینترنت را نیز در شهرهای مختلف استان خوزستان و حتی شهرهای دیگر ایران، یا قطع کرده‌اند و یا به شدت مختل ساخته‌اند تا بین معترضان هماهنگی ایجاد نشود و خبرها و فیلم‌های اعتراضات به بیرون درز نکند.

تعداد کشته شدگان تایید شده توسط مقامات استان خوزستان در جریان اعتراضات یک هفته گذشته، ۴ تن از جمله سه شهروند و یک مامور نیروی انتظامی، اعلام شده است. اما منابع محلی می‌گویند دو تن دیگر نیز به نام‌های «مصطفی نعیماوی» ۳۰ ساله از شادگان و  «قاسم ناصری (خضیری)»، ۱۷ ساله از منطقه کوت عبدالله اهواز ، به دست نیروهای سرکوبگر رژیم به قتل رسیده‌اند.

هنوز آمار دقیق کشته شدگان و زخمی‌ها مشخص نیست و ممکن است از این تعداد هم بیشتر باشد.

فیلم‌هایی از شب هشتم اعتراضات: