اعتصاب سراسری کردستان در اعتراض به اعدام سه زندانی سیاسی کرد و موشکباران پایگاه احزاب کرد صورت گرفت

پدر و مادر زندانیان سیاسی اعدام شده

امروز همه شهرهای کردستان در اعتراض به اعدام سه زندانی سیاسی کرد و حمله موشکی حکومت اسلامی به پایگاه حزب دموکرات کردستان ایران دست به اعتصاب زدند

اعتصاب در شهرهای مختلف کردستان از جمله سنندج- سقز- بانه- مریوان- اشنویه- مهاباد- کامیاران و دیگر شهرهای کردستان صورت گرفت.

بازاریان و مردم سراسرشهرهای کردستان در اعتراض به حمله موشکی حکومت اسلامی به پایگاه حزب دمکرات کردستان ایران در اقلیم کردستان عراق و اعدام سه زندانی کرد به نام‌های رامین حسین پناهی- زانیار و لقمان مرادی به صورت گسترده در این اعتصابا شرکت کردند.

بنابر فیلم ها و تصاویر منتشر شده در فضای مجازی  بازاریان شهرهای مختلف سنندج کردستان اقدام به بستن مغازه های خود را  در روز چهارشنبه ۲۱ شهریور بستند.

در مقابل مأموران حکومتی با اسپری اقدام به رنگ کردن درب مغازه ها اقدام به وحشت آفرینی و علامت گذاری مغازه های بسته شده کردند.

این چندمین بار است که مردم کردستان در سال های اخیر به عناوین مختلف اعتراض خود و مخالفت خود را با حکومت اسلامی به صورت مدنی و مسالمت آمیز نشان می دهند.

در مقابل اما حکومت با اعدام و سرکوب زندان پاسخ اعتراضات مدنی و مسالمت آمیز مردم کردستان را می دهد.

آخرین بار در زمستان سال گذشته بود که کسبه و بازاریان شهر بانه دست به اعتصاب زدند و در یک اعتصاب گسترده سه هفته ای صدای اعتراض خود را به حکومت نشان دادند به طوری که واکنش شخصیت های مختلف سیاسی و اجتماعی درون و برون مرز ایران را در پی داشت و در آن زمان شاهزاده رضا پهلوی در پیام توییتری عنوان کرد که اعتصاب سراسری مردم بانه نمونه‌ای است که مردم دیگرنقاط ایران  باید از آن الگو بگیرند.

پیشتر نیز مردم کردستان در اعتراض به اعدام فرزاد کمانگر معلم زندانی دست به اعتصاب گسترده زده بودند  این بار نیز مردم کردستان در اعتراض به اعدام سه زندانی سیاسی کرد همدردی و همراهی خود را با خانواده اعدام شدگان ابراز نمودند.

پدر و مادر زندانیان سیاسی اعدام شده با انتشار تصویری نشان دادند که اعدام فرزندشان آنها را به تسلیم وا نداشته و آنها در این تصویر با نشان دادن علامت پیروزی و در دست داشتن عکس فرزندان اعدام شده‌شان به حکومت این پیام را دادند که آنها درست است که فرزندشان را از دست دادند اما امیدشان را به آزادی از دست ندادند.

3 دیدگاه‌

  1. خاک تو سر دولتهای بی غیرت مسلمان که باهم متحد نیستن.یه اسراییل بین همه انها تخم نفاق کاشته .بخدا هم اسراییل و غربی ها هیچ کدام از کشورهای مسلمان را دوست ندارند امروز با ایران دشمن هستن فردا با ترکیه پس فردا با عربستان و مصر و …..چون هدف تهایی انها ویرانی و کشتار و تجزیه کشورهای مسلمان منطقه هست.ما ایرانی ها باید دوستی زمان شاه ایران و اسراییل را باید فراموش کنیم چون نیت الان اسراییل و غرب با نیت ۴۰ سال پیش متفاوت هست و خودمون را گول نزنیم.اگر دولت شاه هم الان سر کار بود همین نقشه ویرانی و تجزیه بازم در دستور کار انها بود.البته این را عرض کنم عصبانیت اسراییل و امریکا از ایران بخاطر خراب شدن نقشه های انها میباشد. من امید دارن دولتهای بی غیرت مسلمان در اینده نزدیک سر عقل میان و متحد میشن.و اب سرد رو دست غربی ها خواهند ریخت.اتفاقا این تحرینها و تفرقه ها بین دولتهای مسلمان این دولتها را از خواب بیرون میکنه که بیدار باشید و باهم متحد شوید.برای انها ایران و عراق و عربستان و مصر فرقی ندارد.

Comments are closed.