اعتصاب های کارگری گسترش می یابد. این بار: کارگران کنتورسازی قزوین دست به اعتراض می زنند

کارگران کنتورسازی قزوین در مقابل دفتر امام جمعه  شهرقزوین تجمع کردند. حسن روحانی به کارگران توصیه کرد ه بود که مشکلات خود را با انتخابات حل کنند. فعالان کارگری هم گفتند دیگر امیدی به حل مشکلات خود توسط نهادهای دولتی ندارند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا کارگران کنتورسازی قزوین که سالهاست برای چندمین بار به هدف گرفتن مطالبات خود و حقوق از دست رفته شان دست به اعتراض زده بودند و بارها از مقامات دولتی خواستند فکری به حال کنتورسازی کنند.این بار در مقابل دفتر امام جمعه این شهر تجمع کردند .

نمایندگان کارگران گفته اند  که از ۳ سال پیش تاکنون هر کارگر نزدیک به ۱۰ میلیون تومان طلب دارد که برای پرداخت این مطالبات، دادگستری حکم صادر کرده است. امسال نیز بعد چهار ماه کار کردن بدون حقوق، در شرکت را  قفل و زنجیر کردند و گفتند مواد اولیه نداریم!

حسن روحانی، که به باور بسیاری از فعالان کارگری و مدنی درباره مطالبات کارگران و همچنین حکم‌ها‌ی سنگین دادگاه انقلاب علیه نمایندگان آنان سکوت اختیار کرده است. در واکنش به افزایش بازداشتی های کارگری گفت: « کارگران و زنان برای کسب حقوق و مطالباتشان هیچ راهی جز انتخابات  ندارند ».

یکی از اعضای “اتحادیه آزاد کارگران ایران” در ارتباط با توصیه حسن روحانی به دویچه وله گفت: «کارگران هیچ امیدی به مسئولین برای حل مشکلاتشان ندارند و روحانی از ترس اعتراضات کارگری در آستانه انتخابات این توصیه را کرده که کارگران به خیابان نیایند. چرا که ماه‌های آخر سال ماه‌های پر بحران کارگری است .

زیباکلام استاد دانشگاه و فعال سیاسی گفت : «متاسفانه آقای روحانی پایگاه اجتماعی‌اش را عملا از دست داده‌اند. دیگر کارگران و زنان از روحانی حرف‌شنوی نمی‌کنند. بنابراین آنچه ایشان می‌گویند یک طنز است که بخواهند کارگران بیایند پای صندوق و رای بدهند. روحانی اعتبار سیاسی و اجتماعی خود را عملا از دست داده است».

صادق زیباکلام گفت کارگران در قزوین  دست به دامن امام جمعه چرا که اگر به صورت خودجوش و مستقل بیایند تجمع، اعتراض و راهپیمایی بکنند ممکن است احکام سنگینی که به کارگران نیشکر هفت‌تپه داده شده علیه آنها هم صادر شود.