اعتصاب کارگران و کارکنان پتروشیمی و شرکت نفت و گاز جنوب ایران، تیتر خبری رسانه های داخلی حکومت ایران شد

به گزارش سامانه خبری « ایران کارگر»،  کارکنان و کارگران مناطق اقتصادی و پتروشیمی و همچنین پالایشگاه پارسیان و پتروشیمی لامرد و پالایشگاه آبادان و پالایشگاه فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی کنگان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایا اعتصاب کردند.

سامانه خبری، ایران کارگر که خود را   ارگان صدای کارگران و زحمتکشان ایران،می داند در ادامه نوشت:  اعتصابات گسترده‌ای که از صبح امروز(شنبه) از طرف کارگران و کارکنان پالایشگاه آبادان، پالایشگاه پارسیان، پتروشیمی لامرد و پالایشگاه فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی کنگان آغاز شده، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایا است و کارگران مصمم هستند تا رسیدن به خواسته‌هایشان، به اعتصاب ادامه دهند.

در این گزارش آمده که کارگران و کارکنان مناطق اقتصادی و پتروشیمی در جنوب ایران، در شرایطی دست به اعتصاب گسترده و سراسری زده‌اند که  از کم‌ترین حقوق و مزایا برخوردارند و همان حداقل حقوق‌شان نیز به موقع پرداخت نمی‌شود. از سوی دیگر، این روزها کار در دمای هوای بالای ۵۰ درجه، امان و توان را از کارگران این مراکز تولیدی گرفته است.

در ادامه گزارش امده است که علی‌رغم هشدار نسبت به وضعیت گرمای هوا و کم کردن ساعات کار در شرکت و پالایشگاه‌ها، اما کارگران تمام روز مشغول به کار بودند. به همین دلیل در روزهای گذشته گرمازدگی منجر به مرگ یک کارگر تاسیسات مخازن و ذخیره‌سازی بندر ماهشهر شد.

یادآور می شود که دو روز پیش نیز پرسنل نفتی آزادگان شمالی در اعتراض به پائین بودن دستمزد خود، دست به تجمع و اعتصاب زدند.