اعتصاب کامیون داران در تعداد زیادی از شهرهای کشور همچنان ادامه دارد

عملیات سرکوبگرانه حکومت باعث پایان اعتصاب ها نشده است

بر اساس گزارش خبرگزاری میزان وابسته به دستگاه قضایی محمدرضا عدالتخواه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از بازداشت راننده کامیون به اتهام اخلال در حمل و نقل جاده ای و ایجاد مزاحمت برای کامیون ها خبر داد.

از آغاز اعتصاب هزاران راننده و کامیون دار که از ۲۰ روز پیش تا روز سه شنبه دیروز ادامه داشته است جمعاً حدود ۲۰۰ تن از رانندگان و افرادی که به ادعای مقامات قضایی در شبکه های مجازی به اعتصابات تبلیغ می کردند دستگیر شدند.

در همین رابطه خبرگزاری هرانا گزارش داده است که شمار دستگیر شدگان در کل به ۲۵۶ تن رسیده است ولی طبق معمول مسئولان دستگاه قضایی جمهوری اسلامی بازداشت شدگان را به حمله و تعرض به کامیون ها متهم می‌کنند.

این در حالی است که برخی رانندگان کامیون های خود را در پایانه‌ها پارک می‌کنند و به خانه خود می‌روند زیرا هرگونه حمل و نقل بار با توجه به گرانی سرسام آور لاستیک و وسایل یدکی و تورم و گرانی شدید قادر به ادامه کار نیستند.

گزارش ها حاکیست که مقامات دستگاه قضایی در اعتراض های مشابه معترضان را به تخریب اموال عمومی و فردی متهم می‌کنند.

تاکنون اقدامات دستگاه قضایی تاثیر چندانی در شکستن اعتصابات نداشته است.

رانندگان و دارندگان کامیون ها ادعای دستگاه قضایی را رد کرده و می‌گویند که نیروهای امنیتی اقدامات سرکوبگرانه خود را با هدف زمینه سازی جهت سرکوب آنها انجام داده‌اند.

در همین حال فیلم هایی نیز توسط نیروهای امنیتی انتشار یافت که حاکی از تخریب اموال عمومی و مردم است این فیلم ها به عنوان مدرک اتهام علیه رانندگان و اعتصابیون مطرح شده است.

در همین رابطه چندی پیش محمود صادقی پروانه مافی سهیلا جلودارزاده و لیلا سرزدی چهار تن از نمایندگان مجلس در تذکر به وزیر کشور در کابینه حسن روحانی ضمن اشاره به تخریب اموال مردم و وسایل نقلیه در فروشگاه ها در تجمع بازاریان در تیرماه گذشته خواستار برخورد با ماموران خطاکار و جبران خسارات و پیشگیری از تکرار اینگونه حوادث در آینده شده بودند.

روز سه‌شنبه و امروز چهارشنبه فیلم هایی از اعتصاب رانندگان و کامیون داران در شهرهای مختلف ایران و در پایانه ها بر روی شبکه های مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد اعتصاب همچنان ادامه دارد.