اعتصاب کسبه و بازاریان در بیش از ۳۰ شهر ایران امروز چهارشنبه وارد سومین روز اعتصاب خود شد

گزارشها و فیلم های انتشار یافته حاکی از آن است که  شمار زیادی از بازاریان و صاحبان مغازه ها در اعتراض به مشکلات گسترده اقتصادی بی ثباتی نرخ ارز گرانی کمرشکن بیکاری و رکود بازار در بیش از ۳۴ شهر کشور سومین روز اعتصاب خود را پشت سر می گذارند.

همزمان با گسترش اعتصاب بازاریان نیروهای امنیتی و انتظامی در برخی از شهرها برای گشودن مغازه ها و سرکوب مغازه‌داران مستقر شدند.

از جمله در شهر سنندج جو امنیتی سنگینی به وجود آمده است.

روابط عمومی اطلاعات استان کردستان نیز با فرستادن پیام‌های تهدیدآمیز به بازاریان اعتصابی هشدار میدهد که اعتصاب خود را به پایان برسانند.

بر اساس گزارش‌ها کارخانه فولاد اصفهان تعطیل شد.

این کارخانه حدود ۲۰ روز قبل همزمان با اعتصاب کامیون داران و رانندگان کامیون ها تعطیل شد ولی امروز فیلمی از محوطه کارخانه فولاد بر روی شبکه های مجازی و سایت های خبری قرار گرفته است که نشان می دهد تمام واحدهای کارخانه فولاد تعطیل است و کارگری هم در این کارخانه دیده نمی‌شوند.

کارخانه فولاد اصفهان روزانه یک هزار تن تولید داشته است گوینده فیلم می گوید تعطیلی کارخانه به دلیل موج قدرتمند اعتصاب کامیون داران تعطیل شده است.

مخالفان پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در تصویب لایحه در مجلس ساکت ننشستند و تهدیدهای شان همچنان ادامه دارد.

برخی از این پیام ها نمایندگان را تهدید به قتل می کند و در برخی پیام ها از به توپ بستن مجلس نیز سخن به میان آمده است.

یک دیدگاه

Comments are closed.