اعلام آمادگی شماری از وکلا ی داخلی و بین المللی برای کمک به زن آبادانی

گروهی از وکلای داخلی و بین‌المللی، برای کمک به ، بهار چشم‌براه، زن آبادانی که ویدیوی ضرب‌وشتم و تعرض به او هفته گذشته منتشر شد، اعلام آمادگی کرده‌اند.

همزمان بابک پاک‌نیا، وکیل، نیز در توییتی اعلام کرد بعد از تماس تلفنی زنی که در آبادان مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته بود، وکالت او را پذیرفته است. این وکیل در صفحه توییتر خود نوشت: «پیرو تماس تلفنی خانم بهار چشم‌براه وکالت ایشان را پذیرفتم.»

وکلای منتخب زن جوان آبادانی در حال پیگیری شکایت او از ضاربان و همچنین مردی هستند که متهم به تجاوز به این زن است. در همین رابطه عده‌ای از ایرانیان هم برای تامین هزینه‌های دادرسی و درمانی او اعلام آمادگی کردند.

یادآور می شود که دلیل درگیری بهار چشم براه  «تجاوز» احمد جهان‌نژادیان، سرپرست سابق حمل‌ونقل پالایشگاه آبادان، به این زن بوده و او تصمیم داشته به خانواده مرد بگوید که چه اتفاقی برایش افتاده است.

جهان نژادیان  سال ۶۵  تحت عنوان پاکبان بە استخدام شرکت نفت درآمدە و از طریق آشنایان اطلاعاتی چند پست مهم را در پالایشگاە آبادان گرفتە بود، تاکنون در سە مورد بە بانوان تجاوز انجام دادە است.

این اولین قربانی تجاوز جهان نژادیان نیست او پیش از این دو بار به نیروهای خود تجاوز کرده و سپس با حمایت سپاه پاسداران و اداره اطلاعات خانواده های قربانیان را ساکت نگه داشته است .اما سومین مورد  در چند روز گذشتە اتفاق افتاده  که روز گذشته این دختر جوان برای دادخواهی به در خانه او می رود که مورد ضرب و شتم و تجاوز قرار می گیرد

حمید مرانی‌پور، دادستان آبادان، نیز پیشتر اعلام کرده بود به دنبال ضرب‌وشتم این زن، یکی از کارمندان شرکت نفت و برادرش احضار شدند. مرانی‌پور اشاره‌ای به نام این زن و همچنین نام دو فرد احضار شده نکرد.

ماموران وزارت اطلاعات پیشتر  با حضور در خانه والدین زن آبادانی از او خواستند تا از شکایتش صرف‌نظر کرده و سکوت کند.