اعلام همکاری چین با آمریکا برای برگزاری نشست برجام با حکومت ایران 

هوا چون اینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به سخنان مقامات آمریکایی پیرامون بازگشت دوباره  به برجام گفت: ما فعالانه برای برگزاری نشستی بین المللی در مورد برجام با حضور همه طرف ها و همچنین آمریکا کمک خواهیم کرد.

رادیو بین المللی چین به نقل از سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد:  بازگشت هر چه زودتر و بدون پیش شرط آمریکا به برجام کلید خروج از بن بست کنونی است.

تارنمای رادیو بین المللی چین در ادامه افزود: ند پرایس ف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفته که این کشور دعوت اتحادیه اروپا برای انجام مذاکرات درباره موضوع هسته ای حکومت ایران با مشارکت طرف های ذیربط از جمله تهران را پذیرفته است.

خانم هوا گفته است : پیشبرد روند بازگشت برجام به مسیر صحیح اکنون با یک فرصت نادر روبرو است. چین معتقد است که بازگشت هر چه زودتر و بدون پیش شرط آمریکا به توافق همه جانبه مساله هسته ای ایران کلید خروج از بن بست فعلی است.

وی افزود: ما برای دستیابی به نقشه اجرایی برجام از سوی ایران و آمریکا با طرف های دیگر ارتباطات نزدیک خود را حفظ می‌کنیم. چین از همه طرف ها می خواهد برای پیشبرد جریان حل مساله هسته ای ایران از طریق گفت و گوی دیپلماتیک از خود تمایل نشان دهند.

خانم هوا گفته که  ما همچنین از طرف های مربوطه درخواست می کنیم با اجرای سریع تفاهمات حاصل شده در اجلاس وزرای خارجه مساله هسته ای حکومت ایران در دسامبر سال گذشته، برای بازگشت برجام به مدار درست تلاش کنند.