اعمال محدودیت های کرونا در شهرهای قرمز ایران تشدید شد

 

شمار قابل توجهی از مردم ایران، بی توجه به توصیه‌های بهداشتی، در خیابانها و مراکز عمومی رفت و آمد می‌کنند!

بابک دین پرست، معاون وزیر کشور جمهوری اسلامی و دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، خواستار تشدید اعمال محدودیت درشهرهای قرمز و رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای اعیاد مذهبی قربان و غدیر و ماه محرم شد.

دین پرست، در نامه‌ای به حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، خواستار پیگیری اجرای بند ۱ و ۲ مصوبات هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا شد. نوع جدید ویروس کرونا به نام کرونای دلتا باعث شروع پیک پنجم کرونا در ایران شده است. به نظر می‌رسد لازم است در ایران، محدودیت‌های کرونا بیشتر شود.

در بند ۱ مصوبات آخرین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا آمده است: «با توجه به اجرای مناسب مراسم اعیاد قربان و غدیر و ماه محرم درسال گذشته، دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی سال گذشته برای اجرا در مناسبت های سال جاری تمدید می‌شود. به قرارگاه عملیاتی ستاد ملی اجازه داده می شود برای مواردی که دردستورالعمل سال گذشته نیاز به بازنگری و اصلاح دارد،تصمیم گیری نماید.»

همچنین در بند ۲ آمده است: «با تأکید براجرای مصوبه شماره (۱) جلسه ۷۶ ستاد ملی، مبنی بر تشدید اعمال محدودیت در شهرهای قرمز که فعالیت هفت شغل خاص را برای دوره زمانی مشخص ممنوع اعلام کرده بود، بقیه مشاغل و کسب و کارها مجازند با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی فعالیت نمایند.»