اغتشاشات فلسطینی در طول نوار غزه، دیروز همچنان ادامه یافت و با خشونت همراه بود

یک نمونه از بادکنک های آتشزا و انفجاری که باعث آتش سوزی میشود

گروه های ترور فلسطینی در غزه، روز گذشته (آدینه) نیز همچنان به آشوب های هفتگی در خط مرزی با اسرائیل ادامه دادند و به سنگ پرانی و پرتاب بطری آتشزا پرداختند و قصد پاره کردن جدار مرزی را داشتند. با آن که سربازان اسرائیلی دستور اکید داشتند که در تیراندازی، بسیار با احتیاط رفتار کنند، ولی وزارت بهداشت غزه ادعا می کند که ۵۷ نفر زخمی شدند  اما کسی کشته نشد. حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطین اعلام کرده اند که تا رسیدن به خواسته های خود، این اغتشاشات را ادامه خواهند داد.

منابع خبری ارزیابی کردند که در تظاهرات خشونت بار دیروز، حدود هفت هزار نفر حضور داشته اند. دولت های مصر و اردن و همچنین فرستاده ویژه سازمان ملل تلاش بسیار کردند که از شدت خشونت کاسته شود.

گروه های ترور می گویند که به عملیات تعرضی علیه اسرائیل، تا رسیدن به خواسته های خود ادامه می دهند. در هفته ای که گذشت، دست کم دو راکت از غزه به سوی خاک اسرائیل شلیک شد که دومی، به یک ساختمان مسکونی اصابت کرد و به آن خسارت وارد ساخت. ولی آسیب جانی در پی نداشت.

اسرائیل می گوید که برای تامین رفاه مردم غزه، آماده است تسهیلات زیادی در اختیار ساکنان آن سرزمین نهد. ولی حماس و جهاد اسلامی می گویند که از پیکار برای نابودی اسرائیل دست برنخواهند داشت.

یک دیدگاه

Comments are closed.