افرادی که خواهان استعفای خامنه ای هستند، در زندان مشهد اعتصاب غذا کردند

دامنه اعتراض و اعتصاب زندانیان  از وضعیت بی عدالتی و نبود امنیت در زندان های  حکومت ایران هم چنان رو به افزایش است

شماری از امضاکنندگان بیانیه‌ استعفای علی خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی که در مشهد بازداشت شدند دراعتراض به وضعیت بازداشت خود در زندان  دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

خانواده یکی از فعالان سیاسی که در تجمع هفته گذشته در مقابل دادگستری مشهد بازداشت شدند، گفته اند که این زندانیان نسبت به وضعیت باز داشت خود  دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

۱۴ فعال سیاسی ۲ ماه پیش در نامه‌ای که منتشر شد گفته بودند در شرایطی که نه از جمهوریت خبری است و نه از آزادی، چانه‌زنی فعالان مدنی بدون استعفای سیدعلی خامنه‌ای و تغییر قانون اساسی راه به جایی نخواهد برد.

مهرانگیز کار، حقوقدان، و فعال سیاسی در خارج از ایران به دلیل شکنجه و قتل همسرش سیامک پورزند، از حکومت  ایران، علی خامنه‌ای و سپاه پاسداران در یک دادگاه فدرال آمریکا شکایت کرد.

سیامک پورزند روزنامه‌نگار سرشناسی بود که هشت سال پیش، پس از چند سال حبس به‌‌ اتهام اقدام علیه امنیت ملی و جاسوسی و سپس حبس خانگی، ۸ سال پیش  در ۸۰ سالگی با پریدن از طبقه ششم آپارتمان محل اقامتش به زندگی خود پایان داد.

کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه اعلام کردند که وضعیت زندان قرچک به شدت بحرانی است  بطوریکه  شمار زیادی از زنان زندانی در قرچک خود زنی می کنند .

به گزارش کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه حدود دویست نفر از زندانیان بند زنان در زندان قرچک در نامه‌ای به حشمت‌الله حیات‌الغیب، مدیرکل سازمان زندان‌های تهران، ضمن شرح وضعیت نامناسب این زندان، اعلام کرده‌اند روز شنبه در اعتراض به این وضعیت اعتصاب غذا کرده اند .

در این نامه آمده است:   فشارها بر زندانیان قرچک به حدی است که شماری از آنها اقدام به خودزنی می‌کنند، برای آرامش روان مشت‌مشت قرص می‌خورندو برای تأمین مایحتاج خود به اجبار تن به انجام کارهای دیگران می‌دهند.

در ادامه این نامه  امده است که : ماه گذشته، دیدار شما از زندان قرچک کمتر از ده دقیقه به طول انجامید اما برای همان بازدید چند دقیقه‌ای، زندانیان بالغ بر دو هفته در رنج و عذاب بودند تا بلکه صحنه‌آرایی صورت گیرد و مشکلات با چیدن ویترین نادیده گرفته شوند.

یک دیدگاه

  1. من که باورم نمیشود کسی مانند نوری زاد واقعا دستگیر شده باشد، بیشتر مانند ان است که خودش را قاطی کرده که برای رژیم خبر چینی کند.

Comments are closed.