افراد اطلاعاتی سپاه قدس رژیم ایران، در نزدیکی مرز سوریه با اسرائیل به بازدید تروریستی پرداختند

نواحی مرزی سوریه با اسراییل که مورد بازدید افراد اطلاعاتی سپاه قدس قرار گرفت

آگاهان نظامی در اسرائیل می گویند که شماری از افراد واحدهای اطلاعاتی سپاه پاسداران و حزب الله لبنان در روزهای اخیر در بخش هایی از خاک سوریه که با اسرائیل هم مرز است به گردش پرداخته اند تا امکانات حمله به اسرائیل را مورد بررسی قرار دهند.

ارتش اسرائیل این تَحَرُّکات را به دقت دنبال می کند، زیرا بعید نیست که رژیم ایران و حزب الله بخواهند با استقرار در بلندی کوه های آتشفشانی خاموش، به سوی خاک اسرائیل تعرض کنند.

در سال های اخیر ارتش سوریه ناچار شده بود از این نواحی عقب نشینی کند و اوضاع مرزی نسبتا آرام بود. در ماه های اخیر فاش شد که اسرائیل به گروه های محلی پول و اسلحه می داد تا نگذارند عناصر وابسته به حکومت ایران و یا گروه های تروریستی اسلامی دیگر به مرز نزدیک شوند. ولی اکنون که ارتش سوریه دوباره بر آن ناحیه تسلط یافته، این امکان وجود دارد که جنگجویان شیعه که از حکومت ایران پول می گیرند، در این منطقه مستقر گردند و آن جا را به پایگاهی برای دست اندازی علیه اسرائیل مبدل سازند.

آگاهان نظامی گفتند که ارتش اسرائیل با هوشیاری این تلاش ها را دنبال می کند و حتی بعید نمی داند که سپاه قدس و حزب الله لبنان و گروه های شیعه دیگر که تحت فرمان رژیم ایران هستند، در یک حمله ناگهانی بخواهند وارد یکی از آبادی های اسرائیلی در بلندی های گولان شوند و اهالی آن را به گروگان بگیرند و یا به کشتن آن ها بپردازند.

این احتمال، در مورد هجوم حزب الله از جنوب خاک لبنان به آبادی های مرزی اسرائیل نیز درنظر گرفته شده و ارتش اسرائیل خود را برای رویارویی با آن اماده ساخته است.

ارتش سوریه در روزهای اخیر به نواحی مرزی با اسرائیل بازگشته، ولی با رعایت توافق جداسازی نیروها که در سال ۱۹۷۴ بین دو کشور امضا شد، از نزدیک شدن به خط مرزی خودداری می ورزد.

مقامات اسرائیلی گفته اند که در امور داخلی سوریه دخالت نمی کنند و حتی اگر رژیم بشار اسد بماند، با آن کاری نخواهند داشت. ولی اگر اسد برای بیرون راندن سپاه قدس اقدام نکند و به آنان اجازه ادامه حضور بدهد، اسرائیل ممکن است برای برانداختن رژیم او اقدام کند.

ارتش اسرائیل در سال های اخیر مقادیر زیادی کمک های انسانداوستانه در اختیار اهالی مرزی در خاک سوریه قرار داده و از جمله یک بیمارستان صحرایی در مرز مستقر ساخته بود تا بیماران زن و مرد مورد درمان قرار گیرند. علاوه بر این، بیش از سه هزار نفر از بیماران و زخمی های سوری، در بیمارستان های داخل اسرائیل درمان شدند.

2 دیدگاه‌

  1. هیچ کس نیست ما فلک زده های ایران را از چنگ این رزیم ظالم ج ا نجات بده . همه دنیا از جمله امریکا واسراییل فقط حرف و تهدید. یک حمله برق اسای نظامی کار این اخوندهای ریاکار را تموم می کنه – خدایا خودت کمک کن

Comments are closed.