افراط گرایان تسلط اسرائیل بر کرانه باختری با سربازان درگیر شدند و چند تن را زخمی کردند


در یک رویارویی کم سابقه، گروهی از جوانان تندرو اسرائیلی که خواهان تسلط اسرائیل بر کرانه باختری رود اردن و نفی برپایی کشور فلسطینی هستند، به شدت با سربازان اسرائیلی درگیر شدند و با پرتاب سنگ شماری از آنان را به طور سطحی زخمی ساختند. این جوانان، وابسته به یک جنبش افراط گرا هستند که گرایش های مذهبی نیز دارد و می گوید که کرانه باختری، به استناد تاریخ متعلق به یهودیان است و نباید آن را به دست دیگران سپرد.

شماری از این افراد در یک آبادی بسیار کوچک به نام “یتسحر” יצהר در کرانه باختری اقامت دارند و بارها با نیزوهای انتظامی درگیر شده و برای همسایگان فلسطینی خود مزاحمت ایجاد کرده اند. برپایی این آبادی غیرقانونی بوده و ارتش اسرائیل بارها کوشیده است آن را برچیند. این جوانان بارها برای فلسطینیان اطراف نیز مزاحمت ایجاد کرده اند و حتی به پنجر کردن لاستیک های خودروهای امنیتی پرداخته اند، ولی نخستین بار است که به سوی سربازان سنگ پرتاب می کنند و چند تن را زخمی می سازند.

برای جلوگیری از تکرار این گونه حوادث، تماس هایی بین ارتش و سران جامعه طرفداران اسکان اسرائیلیان در کرانه باختری هستند انجام شده است.

2 دیدگاه‌

  1. هرگز جمهوری اسلامی این خبر را انعکاس نمیدهد زیرا هر چه در این چند دهه بر علیه اسرائیل تبلیغات منفی کرده است از بین میرود .
    اما کشورهای اروپایی و رسانه‌های اروپایی چه ؟
    کشورهای اروپایی که به کلام بارها از اسرائیل حمایت کرده‌اند اما به اسم آزادی بیان هر ساله فیلمهایی را در دنیا انعکاس میدهند که گویی فقط با اعراب فلسطینی مقابله میشود . همان‌هایی که زمانی اسرائیل را تحریم تسلیحاتی کردند و میراژهایی که قرار بود به ما بفروشند را نفروختند .
    به عقیده من این فقط جمهوری اسلامی نیست که در رابطه با اسرائیل دروغ و شایعه افکنی میکند بلکه در این میان بارها اروپایی‌ها شیطنت کرده اند و حرفهایشان با عملهایشان یکی نبوده است . امکان ندارد یک شبکه یا رسانه ای خط سیاسی نداشته باشد . متاسفانه با اینکه بارها یورونیوز و بی.بی.سی و فرانس ۲۴ ادعا کرده اند که در مسئله خبرها کار سیاسی نمیکنند و اخبار زاویه دار مخابره نمیکنند اما در عمل بارها شاهد پخش مستند‌ها و یا اخباری در این شبکه‌ها بوده‌ایم که شیوه برخورد اسرائیلیان و ارتش اسرائیل را به گونه ای نژاد‌پرستانه جلوه میدهند .
    کلام کوتاه میکنم ، از استبداد ولایت وقیح که انتظاری نیست اما رسانه‌های کشورهای اروپایی که تظاهرات یک دهکده کوچک در غزه بر علیه‌ اسرائیل را با تیتر بُلد در خبرهای خود انعکاس میدهند اما اعتراضات جلیقه زردهای فرانسه و اعتراضات حزب کارگری بریتانیا و . . . که منجر به ضرب و شتم میشود را بسیار تحریف شده و نا چیز نشان میدهند کجا هستند که برخورد ارتش اسرائیل با افراطی‌های اسرائیلی را به تصویر بکشند و مانند اخبار‌ غزه با تیتر بُلد اطلاع رسانی کنند تا دنیا عدالت اسرائیلیان را مشاهده کند ؟ ؟ ؟ ؟ (نئوهاگانا ایران)

Comments are closed.