افزایش شمار مبتلایان و جان باختگان در شبانه روز گذشته: ۷۰ نفر قربانی جدید و بیش از سه هزار تن مبتلایان تازه

وزارت بهداشت با انتشار آخرین آمار مربوط به ویروس کورونا، تایید کرد که روند ابتلا همچنان رو به افزایش است و میران مرگ و میر نیز بالا رفته است.

در آخرین بیانیه وزارت بهداشت آمده است: «در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۳۴  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۱۷ تن از روز ماقبل بیشتر شده است و مجموع مبتلایان به۱۶۰ هزار و ۶۹۶ تن رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در شبانه روز گذشته، ۷۰ تن دیگر از مبتلایان به کورونا جان خود را از دست دادند که ۶ تن از روز ماقبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری در ایران، به  ۸۰۱۲ مورد رسیده است. استان های خوزستان و کرمانشاه در وضعیت قرمز هستند.

کیانوش جهانپور افزود: حال عمومی ۲۵۵۷ تن نامساعد گزارش شده است.همچنین وضعیت خوزستان و کرمانشاه قرمز است و استان‌های هرمزگان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کردستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قزوین و خراسان رضوی در وضعیت هشدار قرار دارند.

سعید نمکی وزیر بهداشت نیز اعلام کرده است که  باید آماده ظهور ابعاد جدید کرونا و بدترین شرایط باشیم .

همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه وضعیت این استان را بحرانی دانسته و اعلام کرد:صدای آژیر قرمز و اعلام وضعیت وخیم در کرمانشاه و جوانرود، به صدا درآمد. وضع جوانرود بسیار بحرانی است. امروز (چهارشنبه )در این شهر ۲۵نفر در اثر کرونا جان خود را از دست دادند و ۱۷۰نفر مبتلا شده اند.

قربانعلی ولی‌زاده بورا فرماندار بابل نیز اعلام کرده است که این شهر بار دیگر در وضعیت هشدار قرار گفته است

فرماندار بابل گفت که به هیچ عنوان این استان نمی‌تواند پذیرای مسافران و گردشگران از شهرهای دیگر باشد.