افزایش نگرانی درباره بی لیاقتی حکومت در مدیریت ویروس کرونا، زندگی را در ایران مختل کرده است

همزمان خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، گزارش داد که شیوع ویروس کرونا در استان‌های قم، مرکزی، گیلان و تهران منجر به صدور دستور تعطیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی در این چهار استان و استان‌های همجوار آنها شده است

با گسترش نگرانی در ایران در مورد ابعاد خطرناک شیوع ویروس کرونا، زندگی در کشور عملا مختل شده و بسیاری از اماکن عمومی و از جمله مدارس و دانشگاه ها تعطیل گردیده تا شاید بتوان از ادامه شیوع سریع این ویروس جلوگیری کرد. ولی مردم نسبت به توانایی حکومت در رویارویی با این بیماری خطرناک، به شدت ابراز تردید می کنند و از نگرانی عمیق خود سخن می گویند.

وزارت بهداشت به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا دستور تعطیلی دانشگاه‌های ده استان ایران را صادر کرد . مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم گفت که اجازه نخواهد نداد که  دانشگاه‌ها تعطیل شوند. ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در کشور اعلام کرد تا پایان هفته تمامی مدارس کشور تعطیل خواهد بود

سخنان متناقض مقام‌های مسئول در وزارت بهداشت و وزارت علوم درحالی بیان شد که پیشتر شورای صنفی دانشجویان ۶۲ دانشگاه کشور در نامه‌ای خواهان اعلام وضعیت اضطراری و تعطیلی تمام دانشگاه برای جلوگیری از فاجعه شدند و دانشجویان شماری از دانشگاه‌ها نیز با خواست تعطیلی دانشگاه روز و شب گذشته ( شنبه ) دست به تجمع اعتراضی زدند.

همزمان خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، گزارش داد که شیوع ویروس کرونا در استان‌های قم، مرکزی، گیلان و تهران منجر به صدور دستور تعطیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی در این چهار استان و استان‌های همجوار آنها شده است.

گزارش‌های رسیده حاکی از برگزاری تجمع‌های اعتراضی در دانشگاه‌های ایلام، شهرکرد، مازندران نیز دست به تجمع مشابهی زده و خواستار تعطیلی دانشگاه شدند. و با سر دادن شعارهایی چون  «ما نمی‌خوایم بمیریم، همه به خونه می‌ریم»، به روند کند تصمیم گیری درباره تعطیلی دانشگاه‌ها در قبال شیوع ویروس کرونا اعتراض کردند.

همچنین در حالی که سراسر جهان نگران این ویروس و پیدا کردن راهی برای مقابله با آن هستند سعید نمکی وزیر بهداشت حکومت اعلام کرد: بزودی مردم پیام مهار ویروس کرونا را خواهند شنید . نمکی توضیح نداد که چگونه مهار خواهد کرد .

سعید نمکی، فاش ساخت : پیشتر در اولین لحظاتی که صدای کرونا در اطراف کشور از سوی چین را شنیدم ، در خواست محدود کردن پروازهارو داشتم؛ اما تنها کسی که با انجام ان موافقت کرد جهانگیری بود.

وزیر بهداشت ادعا کرد: امروز با  بسیج دانشگاهی “کرونا را شکست می‌دهیم” . وی پیشتر نیز گفته بود که سارس از کرونا خطرناک تر است.

محمدرضا قدیر، رییس دانشگاه علوم پزشکی قم  نیز اعلام کرد: «با توجه به موج امشب و افزایش تعداد بیماران کرونا که در سطح شهر هم پخش هستند، زنگ خطر در قم به صدا در آمده است».

وی  گفت: از سوی وزارت بهداشت دستور رسیده که آماری در خصوص بستری شدگان و مبتلایان به کرونا اعلام نشود.

محمود صادقی،نماینده جنجالی مجلس، در توئیت خود گفته است، پس از قتل شهروندان در حوادث وحشتناک آبان گذشته و پس از سه روز دروغ پردازی پیرامون سقوط هواپیمای اوکراینی ، اکنون نوبت به سرپوش گذاری بر شیوع ویروس کرونا رسیده است.

مینو محرر، یکی از مسئولان وزارت بهداشت ایران نوشت که ویروس کرونا، در بسیاری از شهرهای ایران انتشار یافته است.

سخنگوی وزارت بهداشت ، در پی اعلام دو مورد مرگ مبتلایان، ثبت سه مورد تازه از ابتلاء به ویروس کرونا در کشور را  اعلام کرده و افزود: «مجموع موارد ثبت شده،۵ مورد بوده که ۴ مورد در شهر قم (شامل یک مورد مرگ)و مورد تازه ای در شهر اراک در جنوب قم است».

محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای‌شهر تهران در کانال تلگرامی‌اش، با انتشار این تصویر گفته که رحمان‌زاده، شهردار منطقه ‌۱۳ که حالا معلوم شده کرونا گرفته، با او و دیگر حاضران آن جلسه دست نداده‌ بوده. هاشمی تاکید کرده، اگرچه او و چند عضو شورا تست اپیدمی کرونا را داده‌اند، ولی علایمی ندارند.

همچنین گفته شد که الهام فخاری، از جمله اعضای شورای شهر بود که در جلسه با هاشمی و شهردار  منطقه ۱۳ حضور داشت در بیمارستان بستری شده است.

‏خبرگزاری ایلنا نوشت :  ابتلای شهردای منطقه ۱۳ به کرونا تایید شده است

وزارت ارشاد نیز اعلام کرد که به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا همه برنامه‌های هنری کشور تا پایان هفته لغو شده است.

پنج نفر در ایران به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده‌اند. همچنین بیش از ۷۸۵ نفر تحت نظر قرار گرفته‌اند که از میان آنها ۲۸ نفر ابتلای قطعی داشته‌اند.

یک دیدگاه

  1. ازمسئولان کلان دزدوبی لیاقت جمهوری منحوس اسلامی نباید انتظارداشت که اپیدمی کرونارااداره کنند.
    این موجودات فقط بلدند دروغ بگویند،مُهمل ببافندودرزمین وهواآدم بکشند.

Comments are closed.