افزایش ۱۲ و نیم درصدی مرگ‌های کرونایی در ایران؛ روند رو به افزایش بیماری در اغلب استان‌ها

در  هفتاد و هشتمین هفته از شروع همه‌گیری کرونا در ایران، مرگ‌ و میرهای ناشی از ابتلا به کرونا، ۱۲ و نیم درصد نسبت به هفته پیش از آن افرایش داشته است. همچنین روند ابتلا به کووید-۱۹، تقریبا در تمام استان‌های ایران صعودی است و کرونای دلتا همچنان با قدرت می‌تازد.

در ایران، پیک پنجم کرونا با سویه دلتا، جان‌های بسیاری را می‌گیرد. شمار فوتی‌ها در مرز ۵۰۰ و ۶۰۰ تن در روز نوسان دارد که نشان از فاجعه‌ای بزرگ در روند همه گیری کرونا در ایران است و متاسفانه جان‌های زیادی را به کام مرگ می‌کشاند. در حال حاضر ۳۵۹ شهر ایران در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران، در هفته هفتاد و هشتم شیوع کرونا در ایران، یعنی از تاریخ ۲۲ تا ۲۸ مرداد ماه ۱۴۰۰، شمار موارد سرپایی مثبت شناسایی شده، ۲۳۳,۵۳۲ مورد، شمار موارد بستری جدید ۳۳,۳۲۳ تن و تعداد موارد فوتی جدید در ایران طی این مدت ۴۰۳۲ تن بوده است. بر این اساس در هفته اخیر، نسبت به هفته پیش از آن، افزایش ۱.۲ درصدی در موارد سرپایی مثبت، افزایش ۵ درصدی در موارد بستری مثبت و افزایش ۱۲.۵ درصدی در تعداد فوت شدگان بیماری به چشم می‌خورد.

این، فقط آمار اعلام شده از سوی حکومت است ولی بنابر گفته کارشناسان و دست اندرکاران مقابله با کرونا، آمارهای واقعی چندین برابر بیشتر است.

با مدیریت فاجعه بار بحران کرونا در ایران و جنایتی که خامنه‌ای، رهبر رژیم، با ممنوع کردن واردات واکسن‌های موثر آمریکایی و انگلیسی مرتکب شد، جان‌های بسیاری از دست رفت و میلیون‌ها تن از مردم ایران گرفتار این بیماری شدند.

در روزهای گذشته، انتقادشهروندان ایرانی نسبت به شخص علی خامنه‌ای، به خاطر ممنوع کردن واردات واکسن و بازی با جان مردم بالا گرفته و کسانی که عزیزانشان را به خاطر نبود واکسن از دست داده‌اند، با بیان غم و اندوه خود و مقصر دانستن خامنه‌ای، صدای اعتراضشان را مستندسازی می‌کنند.