افزایش ۱۳۲ درصدی قیمت زمین و ۸۰ درصدی قیمت مسکن در ایران

تازه‌ترین گزارش مرکز آمار حاکی است که قیمت فروش یک مترمربع زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی در شهر تهران طی تابستان امسال نسبت به تابستان پارسال ۱۳۱.۷ درصد افزایش یافته است.

قیمت مسکندر ایران نیز در همین دوره ۸۰.۱ درصد افزایش یافته و متوسط مبلغ اجاره به‌ علاوه سه‌ درصد ودیعه‎ پرداختی برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی نیز ۳۱.۲ درصد رشد داشته است.

بر اساس این گزارش که روز شنبه ۲۴ آبان در سایت مرکز آمار منتشر شده است، قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در تابستان سال جاری به بالای ۱۸.۶ میلیون تومان و قیمت هر متر مربع مسکن به حدود ۱۳.۷ میلیون تومان رسیده است.

در این حال تعداد معاملات زمین و ساختمان مسکونی کلنگی بیش از ۵۵ درصد و تعداد معاملات مسکن بیش از ۷۰ درصد نسبت به تابستان پارسال کاهش یافته است.

متوسط مبلغ اجاره به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی با میانگین مساحت ۸۲ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۴ سال نیز در این گزارش حدود ۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان شده است.

یک دیدگاه

  1. دیگر بس است دزدی و فساد و ستم و بی قانونی و ضعیف کشی و برای همین نباید بگذاریم که جشن چهل و یکسالگی این حق کشی ها را امسال هم بگیرند.

    نوبت دیگه نوبت ما ایرانیهاست که میهن کهنمان را نجات بدهیم و زخم های چهل ساله اش را درمان کنیم.

Comments are closed.