افسران ارشد نیروهای ذخیره، به دولت اسرائیل توصیه می کنند سیاست قاطع تری علیه رژیم ایران اتخاذ کند

افسران ارشد نیروهای ذخیره، به دولت اسرائیل توصیه می کنند سیاست قاطع تری علیه رژیم ایران اتخاذ کند

در همان حال که ایالات متحده می کوشد زیاده خواهی های منطقه ای و جهانی رژیم ایران را مهار کند، در داخل اسرائیل نیز شماری از کارشناسان امور نظامی، که همگی از امیران نیروهای ذخیره ارتش اسرائیل هستند، به دولت آینده اورشلیم توصیه می کنند که برای رفع تهدیدها از جانب گروه های ترور عربی و فلسطینی که به صورت مزدوران حکومت ایران عمل می کنند و از تهران دستور میگیرند، به همان شیوه های جنگی سابق روی آورد.

این افسران ارشد نیروهای ذخیره، که عضو یک اندیشکده با نام “مرکز پژوهش های استراتژیک و امنیتی اورشلیم” هستند، در گزارشی که تهیه دیده اند، به دولت آینده اسرائیل توصیه می کنند که برای شکستن این افسانه که حماس و جهاد اسلامی سازمان های مقاومت هستند، افراد آن ها را به اسارت بگیرد و یا از صحنه محو سازد. آن ها همچنین توصیه می کنند که اسرائیل در هر فرصت ضربات سنگین نظامی بر حزب الله لبنان وارد آورد و برای دنیا روشن سازد که در مبارزه برای جلوگیری از اتمی شدن حکومت ایران بسیار جدی است.

تهیه کنندگان این طرح، اکثرا افسران بلندپایه ای هستند که در گذشته با دولت نتانیاهو همکاری داشته اند.

از دیدگاه این افراد، اکنون وضعیت تازه ای در منطقه و جهان به وجود آمده که به اسرائیل امکان می دهد خویشتن داری را کنار بگذارد و بر سازمان های تروریستی که زیر نام “مقاومت” قصد نابودی اسرائیل را دارند، ضربات مداومی وارد آورد.

به گفته آنان، دنیای امروز، دیگر این ادعا را نمی پذیرد که سازمانهای ترور برای مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن است که به عملیات آدم کشی دست می زنند. امروز در دنیا، هر نوع رفتار تروریستی به هر عنوان که باشد مکروه و محکوم است و سازمانی مانند حزب الله لبنان، که دولتی در دولت به وجود آورده، و ارتشی برپا کرده که قدرتش از ارتش ملی لبنان بسیار بیشتر است، نمی تواند ادعا کند که هدفش رسیدن به خواسته های مشروع فلسطینیان است.

از دیدگاه این افسران ذخیره، این واقعیت که چهره واقعی حکومت ایران نیز آشکار شده و دنیا رفتار چنین حکومتی را مردود می داند، و همچنین قاطعیتی که ایالات متحده در رویارویی با زیاده خواهی های حکومت ایران نشان می دهد، زمینه مناسبی به وجود می آورد که اسرائیل از حالت تدافعی در برابر تعرضات مداوم گروه های تروریستی بیرون آید و خود ابتکار عمل را به دست گیرد و موجب شود که سازمان های تروریستی حالت دفاعی بگیرند.

آن ها در گزارش خود همچنین می نویسند که اسرائیل باید برای جهانیان روشن سازد که در خواسته خود برای جلوگیری از ساخت بمب هسته ای توسط حکومت ایران کاملا جدی است و برای رفع این خطر، حاضر است به همه اقدامات لازم دست بزند.

افسران نیروهای ذخیره این برنامه پیشنهادی خود را به کابینه آینده کشور که باید در هفته های آینده برپا گردد، ارائه خواهند کرد.

3 دیدگاه‌

  1. در مواجهه با فرقه تروریستی حزب الله و جهاد اسلامی باید با تمام قدرت به نابودی آنها پرداخت . پیشنهاد من این است که مانند خود این گروهها ما هم نیروی شبهه نظامی بوجود آوریم که در خاک لبنان عملیات انجام دهد و همان شکل که دولت لبنان بابت فعالیت حزب‌الله از طرف سازمانهای بین المللی تحریم نمیشود و خود را در برابر این گروه تروریستی نا توان نشان میدهد اسرائیل هم دقیقأ از همین حربه برای نابودی حزب‌الله استفاده کند . میتوانیم بگوییم یک گروه مذهبی افراطی هستند که بر علیه حزب الله و جهاد اسلامی فعالیت میکنند و دولت اسرائیل هم برایش دشوار است که این گروه را مهار کند . جان در عوض جان چشم در عوض چشم . . . . اینگونه ما به شیوه و وظیفه خودمان رفتار میکنیم .

  2. از جنگ خوشم نمیاد و امیدوارم همیشه صلح و دوستی برقرار باشه،ولی تصور میکنم افرادی که ذخیره هستند و پیشنهاد خشونت بیشتر میدهند همانند افرادی هستند که بیرون گود نشستن و میگن لنگش کن!!!!!

    • یک چیزی را هیچ وقت یادتان نرود ، نظامیان اسرائیل همیشه آماده رزم هستند و بسیار خطرناک و یک نظامی اسرائیلی تنها زمانی که آمادگی ندارد که بر اثر مرگ طبیعی فوت کرده باشه چون تنها چیزی که در رزم بهش یاد ندادند عقب نشینی و کشته شدن است . ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Comments are closed.