افشاگری: احتمال زیاد میرود که رژیم ایران به احداث کارخانه موشکهای زمین بزمین در سوریه پرداخته است

عکس ماهواره ای از مکانی که تصور میرود کارخانه تولید موشک های نقطه زن در سوریه باشد

منابع خبری از یک نقشه احتمالی دیگر حکومت اسلامی ایران برای ایجاد آشوب و جنگ در خاورمیانه پرده برداشتند و با استناد به تصاویر ماهواره ای فاش ساختند که حکومت هم اکنون در حال ساخت کارخانه ای در خاک سوریه است که به تولید موشک های زمین به زمین بپردازد.

در این تصاویر دیده می شود که در کنار چند ساختمان بزرگ که به تالارهای تولید در کارخانجات شباهت دارد، آثار کشاندن اجسام سنگین روی زمین دیده می شود که ممکن است آثار کشاندن و نقل و انتقال پرتابگرهای موشک های زمین به زمین باشد.

از آن چه که در داخل بناهای بزرگ و انبار مانند می گذرد، هنوز خبری در دست نیست. ولی ارزیابی می شود که ممکن است در این مکان موشک های سنگین زمین به زمین تولید می شود.

طول شیاری که در نتیجه انتقال پرتابگرهای احتمالی ایجاد شده به پانصد متر می رسد.

اکنون دو سال است که منابع اطلاعاتی اسرائیل مرتبا هشدار می دهند که رژیم ایران قصد دارد در سوریه و لبنان کارخانه های تولید موشک بسازد.

آشنایان امور می گویند که رژیم ایران بیم دارد که در آینده نامعلوم، به علت رویدادهای سیاسی و منطقه ای، نتواند به قاچاق اسلحه سنگین به سوریه و لبنان ادامه دهد و از این رو بهتر است موشک های مورد نیاز رژیم، در خود آن کشورها تولید شود.

اسرائیل این نقشه ها را به دقت دنبال می کند، زیرا بدیهی است که هدف رژیم ایران از تولید موشک ها، به راه انداختن جنگ با اسرائیل است. حکومت اسلامی تا کنون کوشیده است به طور مستقیم با اسرائیل رویارویی نکند، بلکه توسط عوامل مزدور خود بک جنگ نیابتی به راه اندازد.

مکانی که گفته می شود محل احداث کارخانه تولید موشک های نقطه زن می باشد، سافیتا نام دارد و در شمال غرب سوریه قرار گرفته است.

یک کمپانی بین المللی که تخصص آن گرفتن تصاویر ماهواره ای می باشد و این خبر را افشا کرده است، تاکید می کند که هنوز اطلاعات موثقی در مورد ماهیت تولیدات در آن بناها در دست نیست، ولی مسلم است که شیارهای روی زمین شبیه آثار عبور لاستیک های کامیون های سنگینی است که پرتابگر موشک های زمین به زمین می باشند.

بنیامین نتانیاهو سال گذشته هنگام سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل از جمله فاش ساخته بود که رژیم ایران کارگاه هایی در حوالی بیروت برپا ساخته تا موشک های کهنه را به موشک های نقطه زن مبدل کند.

منابع خبری گفتند که از هنگام این افشاگری، دست کم یکی از این کارگاه ها که در نزدیکی فرودگاه بین المللی بیروت قرار داشته، تخلیه شده است.

افشاگری ارتش اسرائیل در مورد زیرساخت تعرضی حکومت ایران و حزب الله لبنان که در شرق سوریه و در نزدیکی مرزهای اسرائیل برپا می شود، با واکنش های گسترده است در محافل سیاسی بین المللی و همچنین در رسانه های همگانی همراه بود.

در این افشاگری آمده بود که حکومت ایران، بدون اطلاع دولت مرکزی سوریه، به ساخت اماکن پرتاب خمپاره به سوی خاک اسرائیل و مواضعی برای تیراندازی به خاک این کشور برپا کرده است.

طبق پیمانی که حدود ۴۵ سال پیش بین اسرائیل و سوریه امضا شد، اسرائیل به این شرط حاضر گردید بخشی از خاک سوریه را که به تصرف درآورده بود تخلیه کند که سوریه تعهد نماید در آن خاک مواضعی علیه اسرائیل برپا نخواهد ساخت و سربازی به آن ناحیه وارد نخواهد کرد. ولی اکنون سپاه قدس و همچنین حزب الله لبنان تا فاصله چند صد متری به خط مرزی با اسرائیل نزدیک شده اند و بدون اطلاع دولت سوریه، می کوشند پایگاه هایی علیه اسرائیل برپا سازند.

بنیامین نتانیاهو در سخنان کوتاهی، افشاگری ارتش در مورد این مواضع احداث شده در خاک سوریه را یک دستاورد برای ارتش و نهادهای اطلاعاتی اسرائیل دانست و گفت: این امر یکبار دیگر نشان می دهد که اسرائیل همه چیز را زیر نظر دارد و از همه چیز آگاه است. او گفت که این امر نشان می دهد که رژیم ایران همچنان به توطئه گری ادامه می دهد، ولی اسرائیل هشیار است.

آگاهان سیاسی در اورشلیم گفتند که تلاش رژیم ایران برای احداث مواضع تعرضی در خاک سوریه، برای آسیب رساندن به سربازان اسرائیلی، نشان می دهد که این رژیم حتی در اوج بحران اقتصادی، از فتنه گری های خود علیه اسرائیل دست برنداشته است.

نتانیاهو گفت که افشاگری روز گذشته در مورد توطئه های رژیم ایران، تنها گوشه کوچکی از اطلاعات حساس نظامی است که اسرائیل به آن پی برده است. او گفت: این امر نشان داد که ما همه چیز را می بینیم و همه چیز را می دانیم.

اسرائیل در دو سال اخیر برای نابود کردن زیرساخت تهاجمی رژیم ایران در سوریه و جلوگیری از استقرار نظامی دانم در آن کشور به بیش از دویست حمله نظامی دست زده و طی آن بیش از یک هزار قرارگاه و اماکن استقرار سپاهیان قدس و جنگ افزارها و وسایل ارتباطی و اطلاعاتی آنها را مورد حمله قرار داده است.