افشاگری: اسرائیل یک موشک پیشرفته بالستیک را با موفقیت آزمایش کرد که از زمین و دریا شلیک می شود

آزمایش موشک لورا در وسط دریای مدیترانه

در اورشلیم فاش شد که یک موشک جدید اسرائیلی از نوع دریا به دریا با موفقیت آزمایش شده که نسخه تکمیل تری از همان موشک، از نوع زمین به زمین و زمین به دریای آن می باشد. اسرائیل معمولا خبر اجرای آزمایش های تسلیحاتی خود را رسانه ای نمی کند، ولی این بار اعلام شد که موش اسرائیلی، از دریا به سوی یک هدف فرضی که آن هم در آب های دریای مدیترانه مستقر شده بود، از فاصله چهارصد کیلومتری شلیک شد که با دقت به آن اصابت کرد. نام این نوع موشک “لورا” اعلام گردید که در کارخانجات صنایع هواپیمایی اسرائیل ساخته شده است.

بنیامین نتانیاهو با انتشار پیام شادباشی، خرسندی عمیق خود را از این دستاورد صنعتی و امنیتی بیان کرد.

آگاهان فاش ساختند که این موشک ها به روی کشتی های بازرگانی اسرائیل نیز نصب می شود که اگر مورد حمله گروه های تروریستی قرار گرفتند، بتوانند از خود دفاع کنند. همچنین از این موشک ها برای دفاع از حوزه های استخراج گاز اسرائیل که در دریای مدیترانه برپا گردیده، استفاده خواهد شد.

آشنایان امور نظامی گفتند که سامانه موشکی جدید اسرائیل، نه تنها در چند هدف زمینی و دریایی کاربرد دارد، بلکه دارای پرتابگر ویژه ای است و دستگاه های راداری و ردیابی پیشرفته ای دارد.

این آزمایش ماه گذشته انجام گرفته، ولی خبر آن امروز (چهارشنبه) علنی گردید. در این آزمایش دو فروند موشک بالستیک از نوع لورا به سوی دو هدف ثابت شلیک گردید و هر دو به دقت به آنها اصابت کردند.

موشک لورا به امکانات مختلف برای شلیک از زمین به زمین، زمین به دریا و دریا به دریا مجهز است و تولیدکنندگان می گویند که امکان اشتباه در اصابت به هدف، حداکثر ده متر است.

در آزمایش هایی که در وسط آب های دریای مدیترانه انجام گردید، همه امکانات تهاجمی این موشک مورد استفاده قرار گرفت. حداقل برد این موشک ۹۰ کیلومتر و حداکثر آن ۴۰۰ کیلومتر اعلام شده است