افشاگری: ایران با افزایش کمک ماهیانه ۳۰ میلیون دلار، از حماس درخواست جاسوسی علیه اسرائیل کرد

دیدار دو هفته پیش صالح العاروی و همراه با علی خامنه ای در تهران

یک روزنامه اسرائیلی نوشت که حکومت اسلامی ایران حاضر شده ماهیانه سی میلیون دلار کمک مالی نقدی به گروه تروریستی حماس در غزه بپردازد، به شرط آن که حماس برای رژیم به جاسوسی در اسرائیل بپردازد. این خبر به دنبال دیداری انتشار می یابد که دو هفته پیش معاون رهبر حماس، صالح العاروری و هیات همراه وی از تهران به عمل آوردند و از جمله، دیداری نیز با علی خامنه ای داشتند.

رادیو پیام اسرائیل از قول منابع خبری خود گزارش داده بود که هدف از دعوت این گروه به تهران، گرفتن این تعهد از حماس بوده که اگر جنگی بین ایالات متحده و ایران رخ دهد، حماس در غزه، همانند حزب الله در لبنان، اسرائیل را هدف حملات سنگین موشکی قرار دهند.

اکنون روزنامه اسرائیلی معریو Maariv از قول منابع خبری خود نوشت که خامنه ای حاضر شده میزان کمک مالی به حماس را به سی میلیون دلار در ماه افزایش دهد، بشرط آن که حماس بتواند در داخل اسرائیل به فعالیت های جاسوسی بپردازد و از جمله محل دقیق انبارهای موشکی اسرائیل را به سپاه پاسداران اطلاع دهد.

حزب الله لبنان که همانند بازوی عملیاتی رژیم ایران در منطقه رفتار می کند، اعلام کرده بود که لیست کاملی از هدف های حساس نظامی و غیرنظامی اسرائیل تهیه کرده که اگر رژیم ایران مورد حمله نظامی ایالات متحده قرار گیرد، همه این هدف ها را به موشک خواهد بست.

گرچه دولت قطر تعهد کرده یکصد و چهل میلیون دلار به حماس در غزه کمک نقدی اعطا کند، و تا کنون انتقال حدود چهل میلیون دلار از این مبلغ عملی شده است، اسرائیل ادامه انتقال آن را متوقف ساخته است. هنوز معلوم نیست که رژیم ایران مبلغ وعده داده شده را از چه راهی به حماس خواهد رساند. حماس اخیرا دفتر مرکزی خود را به بیروت منتقل ساخته و خود را زیر چتر حمایت حزب الله قرار داده است.