افشاگری: بشار اسد قاتل نیم میلیون نفر مردم سوریه، می خواست کناره گیری کند، ولی قاسم سلیمانی نگذاشت

یک مرکز پژوهشی در ارتباط با حمایت مستقیم قاسم سلیمانی از بشار اسد برای سرکوب هر چه بیشتر مردم معترض در سوریه فاش ساخت : اسد می‌خواست استعفا دهد ولی قاسم سلیمانی جلوی او را گرفت

این مرکز پژوهشی به نقل از حسن پلارک دوست نزدیک سلیمانی در گزارش خود نوشت : بشار اسد، رئیس جمهوری عربی سوریه خود را برای استعفا و درخواست پناهندگی سیاسی در یکی از کشورها آماده می‌کرد، اما قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه او را منصرف کرد».

در این گزارش پلارک که سال‌ها مشاور و دستیار ویژه سلیمانی بود، فاش کرده که بشار اسد تنها چند قدم با کنار رفتن از قدرت فاصله داشت و می‌خواست در یکی از کشورها، احتمالا روسیه، پناهنده شود ولی سلیمانی از او خواست در جایگاه خود بماند، زیرا که «تنها راه ممکن، پیروزی مقاومت» است.

پلارک سال‌ها معاون قاسم سلیمانی بود و وظیفه تاسیس و پشتیبانی نیروی قدس در سپاه نیز به او محول شده بود. او همچنین سال‌ها در سپاه و در کنار قاسم سلیمانی پیش از آغاز جنگ با عراق کار کرده بود.

وی  به نقش “خاصی” که سپاه پاسداران در منطقه ایفا می‌کند، نیز اشاره کرد و گفت که سپاه از جنبش‌های آزادی‌بخش و مبارزات عدالت‌خواه و همه آنها که با سلطه جهانی جنگیده و خواستار محافظت از هیبت اسلامی هستند، حمایت می‌کند.

حسن پلارک  از وجود عملیات نیروی قدس در لبنان، سوریه، عراق و یمن پرده برداشت و گفت که این نیرو در افغانستان و کشورهای آسیای میانه نیز فعالیت دارد. او به مانند فرمانده سابقش سلیمانی  در نزدیکی فرودگاه عراق در اثر حمله پهپادهای آمریکایی کشته شد، مدعی آمریکا توان نظامی چندانی ندارد.

حسن پلارک درباره زینب، دختر قاسم سلیمانی نیز گفت: «زینب بسیار به پدر نزدیک بود و در بسیاری از سفرهایش مانند عراق، سوریه و لبنان او را همراهی کرد. او به زبان عربی مسلط است و روابط مستحکمی با جوانان حزب‌الله لبنان دارد.»

2 دیدگاه‌

  1. خوبه که زینب به عقد یک جوان تروریست حزب اللهی لبنانی دربیاد تا حلقه نفاق وترور تکمیل بشه وحسابی پولهای ملت ایران را بواسطه ازدواجش به آنجا انتقال بدهد. قاسم سلیمانی حامل هزاران اطلاعات سری از داخل رژیم ایران وحزب الله لبنان ونیروهای تروریست عراق وسوریه داشت وباید نابود میشد تا اسرار این سازمان مخوفی که برایش کارمیکردند محفوظ بماند/ ماموریت وی تمام شده بود و نوبت حالا ریییس ۳۳ درجه میباشد که علی خائن ای درانتظارش نشسته است.

  2. بشار اسد قاتل نیم میلیون نفر
    قبول
    اما اسرائیل چه نقشی در این آشوب داشته؟ چرا از تندروها حمایت لجستیکی و نظامی میکنه؟

Comments are closed.