افشاگری: بی توجهی حکومت، باعث ابتلای حتی نوجوانان و کودکان به ایدز شده است

عدم توجه حکومت به سلامت جامعه ایران موجب  گسترش بیماری ایدز در بین کودکان و نوجوانان و جوانان شده است .خبرگزاری فارس در این باره خبرداد : رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران هشدار داده که بر اساس مطالعات انجام شده، شروع تماس جنسی در ایران به ۱۳٫۵ تا ۱۴ سال کاهش یافته است.

مینو محرز افزود: ۳۰ میلیون نفر در جهان و ۶۰ هزار نفر در ایران به بیماری ایدز مبتلا هستند و تماس جنسی، “سرنگ مشترک تزریقی در معتادان و انتقال از مادر باردار به جنین” را راه‌های اصلی انتقال این بیماری دانست.

وی  مهمترین موضوع درباره این بیماری را “عدم آگاهی لازم مردم” عنوان کرد و افزود: «کسی نمی‌خواهد به کودکان تماس جنسی را بیاموزد، بلکه باید به آنها بیاموزیم که تماس جنسی مطمئن چیست؟ نه والدین نه مدارس این موضوع‌ها را برای کودکان باز نمی‌کنند، از همین رو آنها از طریق فضای نت اطلاعات را کسب می‌کنند».

مینو محرز گفت:  «بی‌بند و باری امروز به‌ ویژه در میان جوانان بسیار شایع است و نیاز به اطلاع‌رسانی در زمینه ابتلا به اچ‌آی‌وی بسیار جدی است و در این زمینه به هیچ وجه ممنوعیت دینی وجود ندارد».

محرز افزود: وقتی در جامعه ای امکانات اجتماعی فرهنگی ورزشی نباشد  وضع بدین گونه است .بی‌بند و باری در جامعه بیداد می‌کند و الگوی برخی افراد فیلم‌های کلمبیا و ترکیه شده‌ است؛ کشورهایی که فساد در آنها رایج است

برخی از کاربران در شبکه های اجتماعی نوشته اند: شروع تماس جنسی کمتر از ۹ سال است .هستند کودکان کار که کمتر از  ۶ دارند و مورد تعرض و سوء استفاده جنسی بسیار قرار می گیرند . این شروع پایین تر از سن ۶ سالگی است

یک دیدگاه

  1. نسل کشی که شاخ و دم نداره.

    این دزدان سرگردنه حتی واگیری به ویروس جدید کرونا را هم از مردم پنهان کرده اند در صورتی که چندین ایرانی به ویروس الوده شده اند!!

    ننگتان باد!

Comments are closed.