افشاگری تازه : یکصد و پنج میلیون دلار پول ایران را دزدیدند و با آن به سوئیس و بریتانیا گریختند

امروز از یک مورد دیگر سوء استفاده های کلان مالی در حکومت اسلامی پرده برداشته شد که مبلغ آن بیشتر از یکصد میلیون دلار است که از بانک ملی به سرقت رفته است

نماینده دادستان حکومت ایران گفت : متهمان پرونده فساد ۱۰۵میلیون دلاری،  بانک ملت که قرار بود با آن آن تحریم‌ها را دور بزنند به سوئیس و لندن گریخته ‌اند.

قاضی موحد، افزود :  سه تن از متهمان به نام‌های مجید سعادتی، رحمت‌الله باختری و سمانه حضرتی متواری شدند و حسب اطلاع یکی از متهمان در کشور سوئیس و دو تن دیگر در لندن حضور دارند

وی گفت :  سه نفر مذکور  از “مذاکرات دادگاه” اطلاع دارند و نامه‌هایی را هم برای مراجع و شخصیت‌های مختلف می‌فرستند.

در جلسه امروز دادگاه از مجید سعادتی به عنوان مدیر “«شرکت امرالد” نام برده شد که با شرکت “پارسی کیش” در فرایند دور زدن تحریم‌ها مشارکت داشته است.

دادستانی در گزارشی گفته که  آقای سعادتی ماهیانه ۱۲ هزار یورو حقوق دریافت می‌کرد و بعد از اخذ اقامت خود در انگلستان منزلی به مبلغ شش میلیون و ۶۵۰ هزار پوند در سال ۹۴ خریداری می‌کند و تمام اسناد بانک را نیز با خود می‌برد.

در پایان این گزارش آمده است : رقم این پرونده ۱۶۵ میلیون دلار بوده  که ۱۰۵ میلیون دلار آن مربوط به بانک ملت و ۶۰ میلیون دلار آن مربوط به بانک پارسیان است.

یک دیدگاه

  1. خبرهای اینجوری واقعا تکراری هستند، چون مال دزدیده شده مردم ایران همیشه بین جیب های اخوندها و تروریست پروری قسمت شده و خواهد شد.

Comments are closed.