افشاگری تسنیم: تیربار اتوماتیکی که فخری زاده را هلاک کرد، در خود ایران نیز تولید می شود

خبرگزاری تسنیم در گزارش تازه ای پیرامون چگونگی هلاکت محسن فخری زاده نوشت که او با تیربار خودکار ساخت ایران کشته شده است – و این در حالی که یک مقام وزارت اطلاعات پیشتر ادعا کرده بود که این تیربار ساخت اسرائیل بوده و چند روز بعد محسن رضایی این تیربار را ساخت کشورهای عضو پیمان ناتو قلمداد ساخته بود.

رادیو پیام اسراییل هفته پیش فاش ساخته بود که کارخانجات تسلیحاتی رافائل در اسرائیل از دو سال پیش ازن نوع تیربار را تولید می کند و در بازار جهانی در اختیار مشتریان قرار دارد.

خبرگزاری تسنیم با انتشار یک عکس از این نوع جنگ افزار نوشت: سکوی تاکتیکی مراقبت هوشمند موسو به آر یو ۷۶۱ اچ ام در ایران ساخته می شود. ولی تصویری که تسنیم از این تیربار اتوماتیک انتشار داده، همان عکسی است که دو سال پیش در همین باره منتشر شده بود.

سامانه “خبرآنلاین” نیز همین عکس را منتشر ساخت و نوشت: «شهید فخری زاده با این سلاح نظامی ترور شد که تیربار اتوماتیک نام  دارد و تسنیم نوشته است که ساخت ایران نیز هست.

اگر این ادعا که فخری زاده با یک تیربار اتوماتیک هدف قرار گرفت، احتمال آن که چنین سلاح بسیار سنگینی به صورت قاچاق وارد ایران شده باشد، بسیار ضعیف است و منطقی تر آن که در داخل خود ایران تولید شده و یا از انبارهای سپاه پاسداران به دست آمده باشد.

رژیم ایران چند بار اسرائیل را به مسؤولیت طراحی و اجرای این قتل متهم ساخته، ولی برخی کارشناسان این احتمال را نیز مطرح ساخته بودند که فخری زاده به دست جناحی از خود سپاه پاسداران به هلاکت رسیده است.

به موجب این تنوری، بیم آن میرفت که فخری زاده که در راس مدیریت آماد به هدف تامین وسائل برنامه های اتمی قرار داشته از اسرار بسیار زیادی آگاه است که اگر در اختیار کشورهای غربی یا اسرائیل قرار می داده، زیان جبران ناپذیری به برنامه های اتمی حکومت ایران وارد می آمد و بهتر بود او هرچه زودتر نابود شود.

در پاسخ به این پرسش که اگر چنین است، چرا فخری زاده را بدون سروصدا به هلاکت نرسانده اند، این ارزیابی عنوان گردید که رژیم ایران می خواهد با به راه انداختن این سروصدا مظلوم نمایی کند و بهانه ای برای شتاب بخشیدن به برنامه های اتمی خود داشته باشد.

چند روزی پس از هلاکت فخری زاده، سپاهی باقر قالیباف رسید مجلس لایحه ای را به تصویب رساند که دولت روحانی وظیفه دارد هر چه زودتر غنی سازی را به سطح ۲۰ درصد برساند و از بازدید از ادامه بازرسان آژانس بین المللی از ایران جلوگیری شود.