افشاگری جهانگیری معاون اول روحانی: ۲۲ میلیارد دلار پول ایران در دوران احمدی نژاد ناپدید شده است

افشاگری اسحاق جهانگیری در مورد ناپدید شدن ۲۲ میلیارد دلار پول ملت ایران در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، در عین حال که بسیار تکان دهنده و حتی شاید باورنکردنی باشد، نشان می دهد که حکومت کنونی در ایران، تا چه حد به سرطان فساد مالی و دزدی های کلان و غارت بیت المال دچار شده و هیچ علاجی جز سقوط ندارد.

در اسرائیل، همسر نخست وزیر به خاطر آن که شیشه های مصرف شده نوشیدنی را به بقالی بازگردانیده و بابت هر بطری پنج سنت پول بازگشت گرفته بود و این پول را به صندوق دولت بازنگرداند، مورد محاکمه قرار گرفت و به پرداخت جریمه محکوم شد.

در حکومت اسلامی ایران، افرادی را که آفتابه دزدیده بودند، و یا برای سیر کردن شکم فرزندان خویش قطعه نانی را دزدیده بودند، به بریده شدن دست یا پا محکوم کردند. چگونه ممکن است که به گفته اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری (چیزی در سطح نخست وزیر در کشورهای دیگر) افشا می کند که ۲۲ میلیارد دلار پول مردم ایران به استانبول و دوبی انتقال یافته و هیچ کس در صدد بر نمی آید بررسی کند که این پول ها چه شده و چه کسانی مرتکب این بزرگترین دزدی تاریخ حکومت اسلامی ایران شده اند.

در حکومتی که یک مدیر کانال تلگرامی را با حیله گری و پس از کوشش دو ساله به بغداد می کشانند و از آن جا به ایران می ربایند، چگونه ممکن است که ۲۲ میلیارد دلار را سر به نیست می کنند و پنج سال یا بیشتر از این جریان می گذرد و کوچکترین اقدامی برای رسیدگی به این ماجرا صورت نگرفته است؟

چگونه ممکن است که رئیس قوه قضائیه بارها وعده مبارزه با فساد مالی را می دهد و تا کنون کوچکترین گامی برای رسیدگی به این پرونده برنداشته است؟

چگونه است که اسحاق جهانگیری از مدت ها پیش از این جریان آگاهی داشته و آن را پنهان نگاه داشته و آن را اکنون افشاگری می کند، زیرا حسین فریدون برادر روحانی را به جرم تخلفات مالی به پنج سال مجازات محکوم کرده اند و اکنون در زندان به سر می برد.

کدام مملکت بی در و پیکری می تواند وجود داشته باشد که ۲۲ میلیارد دلار از پول کشور گم و گور می شود و هیچکس خم به ابرو نمی آورد؟

در اسرائیل نخست وزیر را می خواهند محاکمه کنند که چرا از دوستانش چند جعبه سیگار برگ و مشروبات گران قیمت را به عنوان هدیه دریافت کرده است؟ ولی در ایران سرنوشت ۲۲ میلیارد دلار، برای هیچکس مهم نیست.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری حکومت  افزود : “کسانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی را زیر سوال می‌برند و می‌گویند که دولت منابع کشور را به باد داده همان کسانی هستند که در مقطعی ۲۲ میلیارد دلار منابع کشور را به استانبول و دوبی بردند تا به گفته خودشان قیمت ارز را در کشور کاهش دهند در حالی که نه قیمت دلار کاهش پیدا کرد و نه مشخص شد که ۲۲ میلیارد دلار چه شد؟”

٢٢ میلیارد دلار مبلغی بیش از یک پنجم کل درآمد سال‌های قبل ایران از محل صادرات است.

اسحاق جهانگیری به طور مشخص نگفته است که چه کسانی ٢٢ میلیارد دلار ادعایی او را از ایران خارج کرده‌اند، اما گفته آنها کسانی هستند که “در رسانه‌ها تیتر زدند که ۱۸ میلیارد دلار از منابع کشور با این تصمیم به باد رفت”.

در هفته جاری و پیش از صحبت‌های آقای جهانگیری، روزنامه کیهان در مطلبی با عنوان “در بحبوحه جنگ اقتصادی چگونه ۱۸ میلیارد دلار بر باد رفت” از سیاست ارزی حسن روحانی و دلار ۴۲۰۰ تومانی انتقاد کرد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان را رهبر ایران تعیین می‌کند.

مطابق قوانین ایران، درآمد ارزی مازاد بر هزینه‌ها باید به صندوق توسعه ملی واریز شود. برداشت از این صندوق با مجوز رهبر ممکن است.

آقای جهانگیری توضیح نداده است که ٢٢ میلیارد دلار ادعایی او با چه مجوزی و از چه محلی تامین شده است.

2 دیدگاه‌

  1. شما اخوندها هی از گذشته حرف بزنید.
    این خبرهای تکراری را هم فقط برای منحرف کردن و مشغول کردن فکر مردم ستم دیده میزنید.

    عجب که چه موجودات ستم گری هستید!!

  2. البته ناپدید نشده همش تو حسابهاى شخصى خودشون و خانوادشونه ، چون نمیتونن بگن میخواهیم بدزدیم به همین خاطر نگفتن . حالا انشاالله شما هم کمى صبر کنید تا در دادگاه مردمى خودشون میگن ، نه تنها این ٢٢ میلیارد را بلکه هزاران میلیارد دیگر که هنوز کسى خبر نداره .

Comments are closed.