رئیس جمهوری برکنار شده مصر، پرزیدنت حسنی مبارک فاش ساخت که نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل پیشنهاد کرده بود که در چارچوب تبادل اراضی بین اسرائیل و دولت آینده فلسطین، به هدف رسیدن به صلح، گروه هایی از فلسطینیان مقیم لبنان در شبه جزیره سینا مستقر شوند. .

حسنی مبارک در ادامه این سخنان گفت که او پیشنهاد نخست وزیر اسرائیل را درجا رد کرده و گفته بود که حاضر نیست در این باره چیزی نشنود.

رئیس جمهوری برکنار شده مصر، در این گفتگو گزارش رادیو بی بی سی را قاطعانه نادرست خواند که در آن گفته شده بود که وی موافق کرده بود فلسطینیانی که از لبنان اخراج می گردند، در شبه جزیره سینا استقرار یابند.

سخن از سال ۲۰۱۰ و نخستین جنگ اسرائیل علیه حزب الله لبنان است که مساله فلسطینی های مقیم جنوب آن کشور را نیز یک بار دیگر مطرح ساخت.

پرزیدنت مبارک با نادرست خواندن گزارش بی بی سی گفت: «در اولین دیدار با نتانیاهو به وی گفتم که دیگر هرگز چنین پیشنهادهایی مطرح نسازد، زیرا من حاضر به بحث درباره آن نیستم. بی بی سی این گزارش را بر اساس اسناد افشا شده از جانب وزارت خارجه بریتانیا انتشار داده بود.

رئیس جمهوری مخلوع مصر چند بار در قاهره مورد محاکمه قرار گرفت و به چند دوره متفاوت زندان محکوم گردید. ولی دولت پرزیدنت عبدالفتاح السیسی هشت ماه پیش وی را تبرئه کرد و از زندان آزاد ساخت.