افشاگری رسمی درباره ابعاد دهشتناک فقر در ایران: دو سوم از جمعیت ایران به زیر خط فقر رفته اند

خود مقامات حکومت اسلامی، هربار اعتراف های دهشتناک تری در مورد گسترش فقر در کشور انتشار می دهند. اکنون نوبت مرکز پژوهش‌های مجلس است که در آخرین بررسی خود پیش‌بینی کرده که  تا پایان امسال، یعنی تا سه ماه دیگر، دست‌کم ۵۷ میلیون نفر در ایران به زیر خط فقر خواهند رفت .

به طور رسمی اعلام کردند که دو سوم جمعیت ایران به زیر خط فقر سقوط می کند و این در حالی که خمینی در اوایل روی کار امدنش در ایران وعده داده بود که همه مستضعفان ایران را به زندگی مرفه و شرافتمندانه خواهند رساند .

حجت‌الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد نیز گفته: «سال گذشته ۶۰۰ هزار خانواده، به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد اضافه شده است».

وی افزود: بر اساس اعلام مقام‌های کمیته امداد در سال ۹۷ حدود شش درصد جمعیت ۸۰ میلیونی ایران تحت پوشش کمک‌های این کمیته قرار داشته‌اند.

 پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد  نیز سال گذشته اعلام کرده بود که «چیزی حدود ۶۲۰ هزار خانواده جدید به جامعه تحت پوشش کمیته امداد افزوده شده است».

مقام‌های کمیته امداد پس از ارائه لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۹ به مجلس از دولت خواسته‌اند به واسطه افزایش خانواده‌های تحت پوشش و نرخ تورم، بودجه این کمیته را افزایش دهد.

 گفته شده است که  از فقر و بیکاری  به عنوان یکی از مهمترین بستر‌‌های اعتراض‌های خیابانی در دی ماه سال ۱۳۹۶ و آبان ماه ۹۸ نام برده می‌شود.

4 دیدگاه‌

  1. روح الله خمینی بی ایمان خودش نیز میدانست که دارد چه کاری را پیش میبرد (یعنی فقیرترکردن ملت ایران ازهر جهت ولحاظ) که امروزه ما داریم می بینیم. لعنت به حکومت آخوندی ستمگر وفقرگستر که بادزدیهای حکومتی خودش ازجیب ملت به امر نایل گشته است.

  2. خمینی به قولش عمل کرد و ان این بود که جان و مال ایرانیان را برای عربها به عنوان غنیمت جنگی صرف کند. لعنت به روح شیطانیش و مرگ بر هر چی اخوند خونخوار!!

  3. این کودکان بیگناه و باهوش ایرانی واقعا حق داشتند که در رژیم طلایی پهلوی به مدرسه بروند و تغذیه و تحصیل رایگان دریافت کنند!

    مرگ به رژیم اخوندی. ننگ بر کسانی که به صندوقهای رای گیری ملاها نزدیک بشوند!

  4. کشور ما بکی از بدبخت ترین ها در جهان است چون یک رژیم اشغالگر مال و ثروتش را میدزدد و خونشان را هم به زمبن میریزد که به ایل وتبار خودش در کشورهای عربی کمک رسانی کند.

    مرگ بر خاعنانی که شورش ۵۷ را به پیروزی رساندند تا این عمامه به سرها و نعلین پوشان و یقه گردها بر ما حکمرانی کنند.

Comments are closed.