افشاگری در اسرائیل: واحد ۸۴۰ وابسته به سپاه پاسداران، مسئول بمب گذاری و قتل در برون مرز است

چند بسته انفجاری که در مرز اسرائیل با سوریه شناسایی شد و احتمالا توسط ماموران رژیم ایران کارگذاشته شده است

منابع اطلاعاتی اسرائیل فاش ساختند که سپاه قدس و حکومت اسلامی ایران واحد ویژه ای را برپا کردند که ماموریت آن اجرای عملیات خرابکاری و آدم کشی در کشورهای خارجی می باشد و مواد منفجره ای که اخیرا در فاصله مرزی اسرائیل و سوریه در بلندی های گولان شناسایی شد، به دستور این گروه در آن مکان قرار گرفته بود.

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام داشته بود که سه روز پیش، (دوشنبه) شمار زیادی از این بسته های انفجاری در خط مرزی سوریه با اسرائیل نهاده شده بود تا در زمان مناسب، علیه سربازان اسرائیلی مورد استفاده قرار گیرد.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که این تعرض به دستور سپاه قدس و توسط افراد وابسته به آن اجرا شده و اسرائیل چنین رفتارهایی را تحمل نخواهد کرد.

سپیده دم دیروز (چهارشنبه) پرنده های جنگی اسرائیل چهار نقطه وابسته به سپاه قدس در سوریه و همچنین چهار موضع ارتش سوریه را هدف حملات موشکی قرار دادند که طبق گزارش های تایید نشده، ده تن در آن کشته شده اند که پنج تن از آنان، وابسته به سپاه قدس بوده اند.

ارتش سوریه وقوع این حمله را مورد تایید قرار داد، ولی در همان حال ادعا کرد که توانسته است بخش اعظم موشک ها را شکار کند. با این همه ارتش سوریه اعلام کرد که سه تن کشته شده اند.

اکنون، منابع اطلاعاتی اسرائیل می گویند که این بمب گذاری توسط نهادی به نام “واحد ۸۴۰” وابسته به سپاه قدس سپاه پاسداران انجام گرفته که ماموریت آن ایجاد خرابکاری در برون مرز و کشتن مخالفان رژیم می باشد.

وزیر دفاع اسرائیل، ژنرال نیروهای ذخیره بنی گانتس روز گذشته (چهارشنبه) گفت که اسرائیل هیچگونه تعرضی را از خاک سوریه تحمل نخواهد کرد و همیشه نسبت به آن پاسخ کوبنده خواهد داد.

رژیم ایران تاکنون نسبت به این خبر واکنشی نشان نداده و آن را به سکوت برگزار کرده است. رژیم همیشه ادعا کرده که هیچگونه سرباز رزمنده در خاک سوریه ندارد و افراد سپاه قدس به عنوان مستشاران نظامی در آن کشور عمل می کنند.

حکومت ایران امید دارد که اگر بتواند در سوریه مستقر شود، آن جا را به پایگاهی برای حمله به اسرائیل، شبیه حزب الله در جنوب لبنان مبدل خواهد ساخت. ولی اسرائیل مصمم است این توطئه را خنثی کند.