افشاگری در اورشلیم: رئیس موساد به ماموران در تهران دستور داده بود بیشترین اسناد را به اسرائیل بیاورند

کمتر از ۹ ماه پس از آن که حدود نیم تن اسناد و مدارک مربوط به فعالیت های اتمی ایران از تهران به اورشلیم آورده شد، شماری از ماموران موساد (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) حاضر شدند بخش بسیار کوچکی از رویدادهای مربوط به این قضیه را که یکی از شگفت آورترین رویدادهای جهان اطلاعاتی است برملا کنند، بی آن که حاضر شوند به مسائل اساسی پرداخته و شیوه نفوذیابی در آژانس اتمی ایران و بیرون آوردن اسناد و مدارک از انبار شورآباد را افشا کنند.

این ماموران به روزنامه اسرائیلی یدیعوت اخرونوت گفتند که رئیس موساد، یوسی کهن، به آن ها دستور داده بود که حداکثر مدارک ممکن را گردآوری کرده و به اسرائیل منتقل سازند، تا رژیم ایران نتواند ادعا کند که اتهامات مطرح شده از جانب اسرائیل بی اساس است و اسنادی که ارائه می شود، جعلی است.

رُونِن بِرگمَن خبرنگار این روزنامه که یکی از کارشناسان امور اطلاعاتی در اسرائیل است در گزارش خود نوشت که ماموران پیش از آن که وارد انبار در شورآبادِ تهران شوند، می دانستند که باید اسناد بسیار زیادی را از آن جا خارج کنند، ولی نمی دانستند که در کنار کلاسورهای پر از سند های با ارزش، صدها دیسک نیز وجود دارد که اسناد عکس برداری شده و نقشه ها و طرح ها تولید کلاهک اتمی در آن ها ذخیره شده است.

در ادامه گزارش آمده است که ماموران موساد هنگامی که با چنین وضعی ر داخل انبار روبرو شدند، با یوسی کهن رئیس موساد که از تل آویو کار آن ها را دنبال می کرد ارتباط برقرار ساخته و کسب تکلیف کردند و دستور آن بود که باید هرچیزی را که در داخل انبار وجود دارد و به فعالیت اتمی ایران مربوط می شود، با خود به اسرائیل بیاورند و چیزی را باقی نگذاردند تا رژیم ایران نتواند ادعا کند که اسرائیل دروغ گفته و اسناد جعلی ارائه داده است.

در طول هشت ماهی که از این ماجرا می گذرد، ماموران اطلاعاتی ده ها کشور جهان به اورشلیم آمده اند تا این اسناد را از نزدیک مشاهده کنند و به معاینه آن ها بپردازند و متن آن ها را بخوانند.

گرچه همه این اسناد به فعالیت های اتمی ایران، پیش از امضای برجام، مربوط می شود، ولی مدارکی در آن وجود دارد که نشان می دهد رژیم ایران درباره قصد خود در پیشبرد برنامه های اتمی دروغ بوده است. حکومت اسلامی هنوز هم ادعا می کند که قصدش بهره برداری از انرژی هسته ای در امورد کشوری و غیرنظامی می باشد – و این در حالی که شمار زیادی نقشه و طراحی به دست آمده که نشان می دهد حکومت ایران چگونه می کوشیده است کلاهک اتمی تولید کند که بتواند آن را روی موشک های بالستیک نصب کرد.

یدیعوت اخرونوت درگزارش خود نوشت که پیش از انجام عملیات در شورآباد، کارشناسان موساد به رایزنی پرداخته بودند که آیا باید از اسناد عکس برداری کرد و عکس ها را به اسرائیل را آورد و یا خود اسناد را که حدود پانصد کیلوگرم وزن داشت، به اسرائیل انتقال داد. در پایان این بحث و بررسی تصمیم گرفته شد که همه اسناد و دیسک ها به اسرائیل انتقال یابد تا رژیم ایران نتواند ادعای جعلی بودن کند.

با این همه، محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت ایران، در تنها واکنش خود نسبت به افشاگری اسرائیل، نتانیاهو را دروغگو و اسناد را جعلی خواند.

در آن هنگام که مصادف با انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم بود، لطیفه ای در اسرائیل انتشار یافت که به موجب آن، حکومت اسلامی ایران نیز تصمیم گرفته سفارت خود را به اورشلیم انتقال دهد، زیرا بیشترین بخش از اسناد، به این شهر انتقال یافته است – که منظور، اسناد فعالیت اتمی رژیم ایران می باشد.

یک دیدگاه

 1. درود بر شما ،
  دشمن ، دشمن من دوست من است ،
  برادران یهودی ام ، مردم ایران دوست و یاور شما هستند ، برادران یهودیم ، مردم ایران همه نوادگان کورش ان ، اینان که خود را فرزندان محمد می نامند ،
  ایرانی نیستند ، اینان دشمنان من و تو هستند ، برادرم ، اکنون من در زندان بابل ام امروز برادر آریاییت به دست فرزندان محمد اسیر است ، گردن میزنن ، تیربازان میکنن ، اعدام میکنن ، قتل عام میکنن
  برادرم
  من آوره شدم بی وطن شدم ، پدرم در زندان مادرم در خاک آن وطن ، و برادرانت گرفتار ضحاک ان ، توانی مرا نیست
  تو بیا ، شیر باشن ، تو داوود باش ،
  ستاره سعادت رو برسانیم بر دماوند بر آسماری و …….

  درود بر راستی ، نیکی ، پندار نیک و شما برادران دینی ام

Comments are closed.