افشاگری: سرویس امنیت فرانسه، با تروریست های فلسطینی که یهودی کشتند، به توافق شفاهی رسیدند

یک اقدام تروریستی فلسطینیان در سال ۱۹۸۲ در یک فروشگاه گوشت و مواد غذایی متعلق به یهودیان در پاریس که در جریان آن شش نفر یهودی کشته شدند

رئیس پیشین یک سرویس امنیتی فرانسوی فاش ساخت که حدود چهل سال پیش، با سازمان های ترور فلسطینی که مسؤول کشتار شش تن از یهودیان فرانسوی بودند، به توافق ضمنی رسیده بود که اگر تعهد دهند از ترور در داخل فرانسه دست بردارند، دولت پاریس تعهد می کند که افراد این سازمان ها بتوانند آزادانه به فرانسه رفت و آمد کنند و با خطر بازداشت و یا محاکمه و مجازات روبرو نشوند.

سخن از یک اقدام تروریستی فلسطینیان در سال ۱۹۸۲ در یک فروشگاه گوشت و مواد غذایی متعلق به یهودیان در پاریس می باشد که در جریان آن شش نفر یهودی کشته شدند و پلیس امنیتی فرانسه هیچ تلاش واقعی برای بازداشت جنایتکاران و محاکمه و مجازات آنان به عمل نیاورد.

این افشاگری را فردی به نام ایو بونه Ives Bonnet در یک دادگاه بیان کرد که یادآور رفتار مقامات امنیتی فرانسه با تروریست های اعزامی از جانب حکومت اسلامی ایران در همان دوران می باشد.

پرونده این جنایات دوباره در سال ۲۰۱۵ به جریان افتاد و اکنون رئیس پیشین سرویس امنیتی موسوم به دِ اس تِ DST فاش می سازد که دولت فرانسه پس از رسیدن به توافق شفاهی با سازمان های ترور، به این جنایتکاران اجازه داده بود آزادانه خاک آن کشور را ترک گویند، به شرط آن که تعهد سپارند که از آن پس به عملیات تروریستی در خاک فرانسه دست نخواهند زد.

این توافق، رفتار دولت فرانسه را نسبت به تروریست های اعزامی از جانب حکومت ایران در همان سال ها به یاد می آورد که مقامات امنیتی فرانسه به این افراد امکان دادند از خاک آن کشور خارج شوند.

فرانسه که پیش از انقلاب، آیت الله روح الله خمینی را در خود پذیرفته بود، در سال های نخستین پس از انقلاب صحنه وقوع یک رشته ترورهای سیاسی از جانب رژیم ایران علیه مخالفان آن بود. فرانسه هیچ یک از این جنایتکاران را بازداشت و محاکمه نکرد، بلکه به آنان امکان داد که بدون سروصدا خاک فرانسه را ترک گویند. در سال های بعد نیز فرانسه با آزاد کردن قاتل شاپور بختیار و فرستادن او به تهران به صورت پنهان موافقت کرد.

فروشگاه یهودی که در پاریس مورد حمله قرار گرفت و شش تن از مشتریان یهودی آن کشته شدند، گولدبرگ نام داشت. منابع اطلاعاتی می گویند که یکی از قاتلان فلسطینی هم اکنون ساکن اردن است و نفر دوم در نزدیکی شهر رام الله مرکز اداری حکومت خودگردان فلسطینی زندگی می کند.

4 دیدگاه‌

 1. ملتهای اسرائیل و ایران خاطرات تلخ بسیار از حمایتهای تروریست پرور اروپا به یاد دارند و روزی این استعمارگران از کرده خود سخت پشیمان خواهند شد.

 2. هیچ چیز لذت بخش تر از فروپاشی اتحادیه اروپا و چه بسا اروپا وجود ندارد..کسی یادش نرفته اروپا بزرگترین جنایت معاصر رو در تاریخ خودشون دارن یعنی دو جنگ جهانی…
  اروپا باید طعم ترور و خون را از وحشی هایی مثل جمهوری اسلامی بچشه
  اونم پشت در خانه مکرون و مرکل…
  پیشرفت خیره کننده اسرائیل قطعا برای اروپایی های نژادپرست خوشایند نخواهد بود
  به امید فروپاشی اروپا

 3. اروپای فاشیسم پرور بخصوص فرانسه همواره با تروریسم همکاری کرده اند، یقینا ارتش و نیروی اطلاعات اسراییل این دو جنایتکار را شناسایی دستگیر و محاکمه خواهد کرد.

Comments are closed.