افشاگری: شماری از افراد نیروهای مسلح رژیم نیز به کرونا مبتلا شده اند و با خطر مرگ روبرو هستند

بک پایگاه خبری از بحران کورونا در بین نیروهای مسلح حکومت ایران پرده برداشت و در این زمینه نوشت:   نیروهای سپاه پاسداران و بسیجی ها  به خاطر ویروس کرونا احتمالا نمی‌توانند بجنگند .

پایگاه خبری “نشنال اینترست” در گزارشی به بررسی پیامدهای احتمالی شیوع کُرونا بین نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج و خانواده‌‌های آنها پرداخته و نوشت: «شیوع کُرونا در میان سپاه و بسیج آنها را ناتوان می‌کند و به نارضایتی‌ها دامن می‌زند.»

مایکل روبین تحلیلگر سیاسی نوشته است: «پنهانکاری، انکار و ناکارآمدی جمهوری اسلامی پس ازشیوع کُرونا هزاران ایرانی را محکوم به مرگ کرده است».

روبین نوشت: «حتی اگر اکنون رهبران جمهوری اسلامی ایران بهترین روش‌ها را به کار بگیرند، احتمالاً برای مقابله با ادامه شیوع کُرونا دیگر دیر شده است. از وضعیت ترافیک تهران، شهری که جمعیت آن در مقایسه با دوران انقلاب ۱۹۷۹ هفت برابر شده مشخص است فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نمی‌شود و احتمالاً تعداد تلفات بسیار بیشتر خواهد شد».

وی افزود: «از آنجا که گزارش‌ها از ایران در مورد کُرونا مبهم و نادقیق است، این احتمال که شماری از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده‌های آنها به مراتب بیش از دیگران گرفتار این بیماری شده باشند وجود دارد».

وقتی مقامات ایران اولین بار اعلام کردند ویروس کُرونا از کنترل آنها خارج شده، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسئول مقابله با آن شد. در همین ارتباط محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: «نیروهای سپاه همه جانبه برای حفظ سلامتی ایرانی‌ها می‌جنگند، از تامین اقلام غذایی مورد نیاز گرفته تا اعزام نیروها به محل‌های عفونی تا گندزدایی و برپا کردن بیمارستان‌های صحرایی».

در ادامه این مقاله آمده در بیشتر کشورها گروه‌هایی که در صف نخست مقابله با کُرونا بودند به علت تماس با مبتلایان به این ویروس دچار مشکل شدند. شیوع کُرونا در شهرک‌هایی که نیروهای سپاه پاسداران در آنها ساکن هستند مشکلات را پیچیده‎تر می‌کند.

مایکل روبین در ادامه نوشته اگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خط مقدم مبارزه با کُرونا بوده باشد بعید است بتوانند آمادگی را که پیش از شیوع کُرونا داشت حفظ کند. او می‌گوید «هرگونه شیوع کُرونا میان نیروهای سپاه پاسداران می‌تواند سبب عدم آمادگی فوری آنها در ماموریت‌های نظامی باشد».

در بخش دیگری از این گزارش آمده درارتباط با جانبازان جنگ ایران با عراق نوشته :  همواره نارضایتی در میان جانبازان نسبت به خدمات درمانی وجود داشته است.رژیم اغلب جانبازان جنگ ایران و عراق را به حال خود رها کرده است. و انان در این بحران بیشترین اسیب را می بینند.

در ادامه این گزارش آمده: دولت جمهوری اسلامی ایران از نظر اقتصادی بحران‌زده است و اولویت‌ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای ادامه‌ی مداخلات خارجی بجای پرداخت حقوق و مطالبات مردم، موجب نارضایتی در بین خانواده‌های کسانی نیز می‌شود که در صف اول مقابله با بیماری کووید۱۹ قرار دارند. این در حالیست که فرماندهان ارشد سپاه میلیونر هستند و زندگی‌های مجلّل دارند اما بسیاری از پرسنل سپاه پاسداران در آپارتمان‌هایی در غرب تهران و یا اطراف زاغه‌های جنوب شهر زندگی بخور و نمیری دارند. این بدان معنی است که احتمال شیوع ویروس بین آنها نسبت به محلّات بالای شهر که زندگی مرفه دارند بسیار بیشتر است.

مایکل روبین از زاویه دیگری نیز به تأثیرات کُرونا بر عملکرد نظامیان جمهوری اسلامی ایران پرداخته و می‌نویسد: سپاه پاسداران احتمالا برای سربازگیری هم دچار مشکل خواهد شد. و با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه خواهند شد. چنانکه بر اثر مقاومت بسیاری از مردم عادی برای استخدام شدن و خدمت کردن در سوریه باعث شد رهبران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بطور روزافزون روی نیروهای حزب‌‎الله و عراقی‌‎ها و افغان‌ها و شبه نظامیان پاکستانی حساب باز کنند.

در پایان نوشته : در حالی که تا همین چند ماه پیش بیشتر ایرانیان نسبت به روابط حکومت ایران با دولت چین و حضور چینی‌‌ها در ایران ‌بی‌‌تفاوت بودند اما به احتمال زیاد این روند تغییر خواهد کرد چرا که تردید و  بی‌اعتمادی نسبت به دولت چین و چینی‌ها بر روابط جمهوری اسلامی با چین تأثیر خواهد گذاشت.

یک دیدگاه

  1. به امید خدا که کل برادران چهارپا (( سپاه )) به شدیدتر وجوه گرفتار ویروس کرونا بشوند و یک به یک سقط شوند . به امید ان روز که چهارپایی وجود نداشته باشد تا ملت زجر کشیده ایران نفس راحتی بکشند

Comments are closed.