افشاگری محسن رفیقدوست با گذشت ۴۱ سال از اعدام عباس هویدا: او را بی انصافه کشتند، اعدام نکردند

با گذشت ۴۱ سال از اعدام امیرعباس هویدا یکی از نخست وزیران دوران پیش از انقلاب در ایران، محسن رفیق دوست از چهره های مشهور حکومتی، اکنون می گوید: ما هم هنوز نفهمیدیم اعدام هویدا کار چه کسی بود. هر چند بعید نیست کار آقای غفاری باشد اما قاطعانه هم نمی توانم بگویم. اما در هر صورت هویدا کُشته شد اعدام نشد

محسن رفیق دوست ، که وزیر پیشین سپاه (از زمان تأسیس وزارت سپاه در سال ۱۳۶۱) در دولت اول و دوم میر حسین موسوی و رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان بود.

رفیق دوست در ادامه گفت: شاه هویدا و برخی از افراد مخالف را در باغی در لویزان زندانی کرده بود و پس از این جریانات انقلاب  وی را در این باغ پیدا کردند و هویدا خودش شخصا در خواست می دهد که او را به نزد ما بیاورند. اینکه هادی غفاری گفته ما هویدا را دستگیر کردیم هم حرف بیخودی است.

رفیق دوست گفت: هویدا قرار بود اطلاعات زیادی در اختیار ما بگذارد اما در دوران محاکمه در یک فرصت تنفس توسط احتمالا هادی غفاری کشته شد.

پیشتر نیز ابراهیم یزدی، یکی از مقام های اوایل انقلاب، گفته بود: «زمانی که محاکمه هویدا در زندان قصر شروع شد پس از این که جلسه دادگاه تنفس داده می‌شود و هویدا به راهرو می‌آید، یکی از آقایان روحانی که آنجا بوده و من مایل نیستم اسم ببرم، در راهرو با هفت تیر کمری خود هویدا را می‌کشد و زمانی به خلخالی خبر می‌دهند که کار از کار گذشته بوده‌است. هویدا را می‌برند رو ی صندلی می‌نشانند و عکس می‌گیرند و حکم اعدامش را قرائت می‌کنند و سپس او را اعدام می‌کنند؛ ولی در واقع او را قبل از اعدام کشته بودند.»

اشاره ابراهیم یزدی به “هادی غفاری” است که اصغر رخ صفت رییس وقت زندان قصر ادعا میکند در آن دوره هادی غفاری بدون آنکه مسئولیتی داشته باشد، به زندان قصر رفت و آمد داشت؛ متهم می‌برد و می‌آورد. اسلحه می‌برد و می‌آورد. در روز دادگاه هویدا که او را به حیاط پشت زندان برده بودند و هادی غفاری با یک تیر هویدا را پیش از اعلان حکم کشته بود.

3 دیدگاه‌

 1. گول سپاهی های تحت کنترل المان نازی را چی ؟ نباید خورد . دو محور در ایران بازیگران کلی هستند سوا از قدرت دفاعی و امنیتی اسرائیل و امریکا . دو بازیگر سیاستهای برون مرز و داخلی ایران طی عمر چند دهه حکومت اسلامی ایران اول در روحانیت ودوم در سپاه در دو قطب المان نازی ( سپاه ) و انگلیسی اخوندیست ( روحانیت ) . درود وبرکت بر اسرائیل درود وبرکت بر بنی اسرائیل من حاضرم ایران را جمع کنم در سلطنت اسرائیلی بر جهان ( اگر نیاز می بینید ) .

 2. هویدا شهید شد نابغه اقتصادی ارزش پول ایران بالابرد تمام اعتبار ابرو زمان شاه بخاطر هویدا بود اردشیر زاهدی به هویدا مظلوم سیلی زد شاه زندانی ش کرد به او حسودی کردند برای اینکه دزد اختلاس گر نبود روحش شاد یادش گرامی

 3. عاقبت خلخالی را همه دیدند
  آخر و عاقبت غفاری را هم می بینم به لطف خدا
  زمانی که از غفاری در این مورد پرسیدند جواب داد:
  غیر از خلخالی و خدا کسی نمی داند چه کسی هویدا را کشت
  این هم از اون جواب هایی بود که مبهم بود و راه فرار دارد

Comments are closed.