افشاگری معاون وزیر بهداشت: شمار مبتلایان در سراسر ایران تا کنون ۱۲ میلیون بوده است

معاون وزیر بهداشت خانم سیما لاری امروز (یکشنبه) اعتراف کرده گفت:  تاکنون بیش از ۱۲ میلیون تن  به کورونا مبتلا شده‌اند. این افشاگری نشان می دهد که همه ارزیابی های پیشین آشنایان أمور، دایر بر این که رژیم در مورد آمار به مردم دروغ می گوید، صحت داشته است.

اکنون مدت های مدید است که آمار رسمی جانباختگان، ظاهرا بین ۲۵۰ تا ۱۵۰ نفر در نوسان بوده که هرگز مورد قبول مردم و کارشناسان أمور قرار نداشته است.

آولی حتی علیرغم این آمار جعلی، طبق اظهارات مقامات وزارت بهداشت، آخرین آمار کورونا نشان می دهد که  شمار مبتلایان  از مرز۵۳۰ هزار تن فراتر رفته است..

وزارت بهداشت خبر داد:  در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  (یکشنبه) ،  ۲۵۲ تن جان باختند و ۳۸۹۰  تن دیگر مبتلا شدند.

سیما لاری گفت : در شبانه روز گذشته تاکنون  « ۲۵۲ تن از مبتلایان جان دادند، که ۱ تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به  ۳۰هزار و ۳۷۵ تن رسیده است».

خانم لاری افزود: « از ظهر روز گذشته تا امروز،  ۳۸۹۰ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۲۱۳ تن از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به  ۵۳۰ هزار و ۳۸۰ تن رسیده است».

او گفت:  ۴۷۲۱ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و حالشان بسیار وخیم است .

او اعلام کرد که همچنان ۳۰ استان کشور در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارد.

در ادامه این خبر علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت نیز گفته است برای رسیدن به «ایمنی جمعی» که مد نظر بعضی از مقامات است باید ۶۶ درصد جمعیت کشور به کرونا مبتلا شود که در این صورت «میلیون‌ها فوتی خواهیم داشت» و «حرکت به سمت ایمنی جمعی امکان پذیر نیست».

او همچنین خبر داده است که تاکنون به طور قطعی «قطعی کمتر از ۱۵ درصد از کل جمعیت کشور» به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

بر اساس برآوردی که معاون وزیر بهداشت ارائه داده است تاکنون بیش از ۱۲ میلیون نفر از ایرانیان به کرونا مبتلا شده‌اند، این در حالی است که آمار رسمی که از میزان مبتلایان از سوی وزارت بهداشت اعلام شده، بیش از ۵۲۶ هزار نفر است.