افشاگری نتانیاهو: اسرائیل ۱۱۰ هزار سند و عکس و فیلم در اختیار دارد که برنامه های اتمی رژیم ایران را برملا می کند

نخست وزیر اسرائیل در یک افشاگری شگفت انگیز اعلام داشت که سازمان های اطلاعاتی این کشور توانسته اند به ۵۵ هزار سند و ۵۵ هزار عکس و فیلم متعلق به حکومت اسلامی ایران دست یابند که مجموعه آن ها ثابت می کند که حکومت ایران قصد تولید بمب هسته ای داشته و اگر آن را تکذیب می کند کاملا دروغ می گوید و می خواهد جامعه بین المللی را فریب دهد.

این افشاگری در حالی انجام می شود که پرزیدنت ترامپ باید دو هفته دیگر تصمیم نهایی خود را در مورد ماندن در توافق اتمی موسوم به برجام و یا خروج از آن را اعلام کند. کشورهای اروپایی بر رئیس جمهوری ایالات متحده فشار می آورند که برجام را ترک نگوید و به جای آن یک توافق ضمیمه تنظیم گردد که در آن خواسته ها و شرائط پرزیدنت ترامپ گنجانیده شود.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در یک کنفرانس مطبوعاتی که در سراسر دنیا پخش شد، فاش ساخت که سرویس اطلاعات خارجی اسرائیل موساد به یکی از بزرگترین دستاوردهای اطلاعاتی رسیده و آن بدست آوردن یکصد هزار سند و عکس و شواهد و غیره از برنامه های اتمی ایران است که به خوبی نشان می دهد که رژیم ایران در مورد برنامه های اتمی خود به دنیا دروغ گفته و لاپوشانی کرده است.

نتانیاهو فاش ساخت که این اسناد در مکانی در نزدیکی تهران در داخل یک انبار بزرگ به دست آمده و اسرائیل توانسته است قسمت اعظم این اسناد را همراه با عکس ها و فیلم ها و سی دی های متعدد به دست آورد.

به موجب این اسناد، رژیم ایران نه تنها از ادامه برنامه های اتمی منصرف نشده، بلکه همه این اسناد را نگاه داشته تا بتواند در اسرع وقت اجرای برنامه ها را از سر بگیرد.

او فاش ساخت که برنامه پیشین حکومت برای ساخت بمب هسته ای “پروژه عماد” نام داشته و شخصی به نام «محسن فخری‌زاده» ریاست آن را به عهده داشته است. به گفته نتانیاهو، همین فرد و همه کارکنان پیشین برنامه های اتمی ایران دوباره ازسرگیری برنامه های هسته ای را در دست آمادگی دارند.

نتانیاهو در آغاز کنفرانس رسانه ای، جملاتی را از گفته های علی خامنه ای، حسن روحانی و محمد جواد ظریف روی پرده آورد که ادعا کرده گفتند که رژیم ایران هرگز قصد تولید بمب هسته ای نداشته و ندارد.

او سپس به افشای جزئیات برنامه های اتمی رژیم پرداخت و از تلاش هایی که در این زمینه به عمل آمده پرده برداشت و همچنین اسنادی را نشان داد که حکایت از تلاش رژیم برای تولید بمب هسته ای به هدف نصب آن در کلاهک موشکی بوده است.

نتانیاهو تاکید کرد که همه اسنادی که اسرائیل به دست آورده اصلی است و در اختیار ایالات متحده نیز قرار گرفته و آمریکائیان نیز درست بودن این اسناد را تائید کرده اند و حتی مقاماتی در آژانس بین المللی انرژی اتمی، شماری از این اسناد را بررسی کرده و صحت آن ها را تائید کرده اند.

بنیامین نتانیاهو در پایان سخنان خود در کنفرانس رسانه ای امشب نتیجه گرفت که حکومت ایران در این ادعا که قصد تولید بمب هسته ای ندارد، به دنیا دروغ گفته و به تزویر و ریا متوسل شده و در اولین فرصت قصد دارد این برنامه ها را از سر بگیرد.

افشاگری در مورد هدف های واقعی ایران در اجرای برنامه های اتمی، یک روز پس از دیدار وزیر خارجه جدید ایالات متحده از اورشلیم انجام می گیرد. آگاهان گفتند تردیدی نیست که مایک پمپئو نیز در جریان ماجرا قرار گرفته است.

آگاهان می گویند که ارائه یکصد هزار سند در مورد برنامه های اتمی ایران و مراحل آن، حکومت ایران را در صحنه بین المللی سخت در تنگنا قرار می دهد و احتمال خروج ایالات متحده از برجام را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.

این افشاگری همچنین ۳۶ ساعت پس از حمله جنگی به انبارهای موشک های ساخت حکومت ایران در سوریه صورت می گیرد که تب جنگی را در منطقه بسیار بالا برده است.

در اسرائیل، برخی کارشناسان نظامی هشدار دادند که حکومت ایران ممکن است از طریق حزب الله به یک حمله موشکی غافلگیر کننده علیه اسرائیل دست بزند. ولی برخی دیگر از کارشناسان بر این باورند که سران رژیم ایران عاقلتر از آن هستند که خودشان را در یک فاجعه بزرگ درگیر سازند.

در هر حال، اوضاع در منطقه به شدت بحرانی است و مقامات امنیتی و سیاسی اسرائیل، اوضاع را با هشیاری و از نزدیک دنبال می کنند.

فیلم کامل افشاگریهای بنیامین نتانیاهو در مورد برنامه های مخفیانه اتمی رژیم ایران، با ترجمه‌ی صدای آمریکا:

منشه امیر در گفتگویی که امشب (دوشنبه) با صدای آمریکا داشت، ارزیابی کرد که هیچ احتمالی وجود ندارد که اروپا بتواند حکومت ایران را قانع سازد که حاضر به قبول تعهدات و محدودیت های بیشتری در راستای معیارهای پرزیدنت ترامپ باشد و پیشنهاد اروپائیان در واقع ترفندی برای وقت گذرانی و تشویق ایالات متحده برای ماندن در برجام است.

منشه امیر در مصاحبه با صدای آمریکا گفت که این افشاگری اسرائیل، تقویت بخشیدن به استدلال های پرزیدنت ترامپ در مورد نواقص برجام است و موجب خنثی کردن فشار سران سه کشور اروپایی می شود که در آخرین تلاش خود، از ایالات متحده خواستند در برجام بماند.

8 دیدگاه‌

 1. بی خیال من دیگه اخبار نیگاه نمیکنم میگن بالاتر از سیاهی رنگی نیست دست بالاش مثل مردم سوریه ما ایرانیها هم میریم لای بتون امید به خدا که اینطوری نشه

 2. یه گاو آهن اوردی به نام آمریکا داری باهاش منطقه را شخم میزنی ببینین چی کار کردین مردم عراق میگن خدا صدامو بیامرزه خودشون میگن ایران ما رانجات بده آخه داعش آدمه تو به اینا میگی مسلمان بکنین این کارا را فکر میکنی خدایی وجود نداره فکر میکنی قدرت همون ابلیس چه قدره هان؟قدرت ابلیس در برابر خدا چه قدره ابلیسم میرینه تو خودش میگه من از پروردگار جهانیان میترسم از تو خوشم میاد که نمیترسی فکر میکنین چون برتری نظامی دارین دیگه خدا شدین خوب باشه ایران یک هیولاست باشه شما خیلی خوبین همه نشستن شما اونا را نجات بدین باشه

 3. بسه دیگه صحبت یه اقدام اساسی تا نسل هرچی جمهوری اسلامیه از روی زمین بردارید دیگه خسته شدیم از بدبختی تو این مملکت . کم کم مردم همدیگه رو میخورن دولت هم که فقط فکر دزدی و منافع خودشه

 4. یعنی احمق اونیه که این حرفها رو باور میکنه
  الان یعنی نتانیاهو دلش برای ایران سوخت که اسناد ادعایی رو ، رو نکرده؟!

  احتمالا از اون اسنادیه که ایالات متحده در مورد غراق داشت و هرگ ثابت نشد
  یا اعدای بمبهای شیمایی که علیه سوریه داشت
  یا باز عکس هواییِ میدان آزادی رو عوض پایگاه نظامی به جهانیان! قالب کرده؟

  فقط یک احمق مدام از یک نقطه فریب میخوره

  • اینقدر ساده لوح نباش پسرجون!
   اسناد مورد نظر نتانیاهو ظرف امروز و فردا به کارشناسان اطلاعاتی و امنیتی کشورهای پنج + یک ارائه می شه.
   تو اگه فرق میدون آزادی تهرون با اون همه آدم عادی و اتوبوس و سواری رو با پایگاه نظامی با صدها نظامی و ده ها پهباد و هواپیمای جنگنده نمی دونی و نمی فهمی، احمق تویی!
   به قول سعدی بزرگ: “دیدی که چه گفت زال با رستم گُرد؟ / دشمن نتوان حقیر و بیچاره شمرد!”
   البته “دشمن” از نظر خامنه ای جلاد و شیاد و نوچه های ابله و اربابای دزد و شیطان صفتش ؛ وگرنه مردم بیداردل و واقع بین ایران، اسرائیل و ملتش رو دشمن نمی دونن.

 5. آخر به سخنان بنیامین نتانیاهو که نمی توان افشاگری گفت، او که هیچ مدرکی را نشان نداد که چیزی را افشا کرده باشد، تنها بدون سند و مدرک ادعا کرد، این چه وضع خبر رسانی است؟ ممکن است شما هم مانند صدا و سیمای ایران مجبور به پخش دروغ های نظام کشورتان باشید اما نمی تواند دست کم اندکی موازین کار حرفه خبر را هم رعایت کنید؟ هنگامی که یک سطر از هزاران صفحه مورد ادعا هم افشا نشده چگونه تیتر خبر شما افشاگری است؟

Comments are closed.