افشاگری نتانیاهو: پیش از امضای برجام، اسرائیل قصد داشت به تاسیسات اتمی ایران حمله کند

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل یک بار دیگر به خطرات اتمی شدن رژیم ایران و همچنین برنامه های موشکی و فعالیت های تروریستی آن اشاره کرد و هشدار داد که اگر جامعه جهانی به اقدامات لازم برای مهار کردن این رژیم دست نزند، اسرائیل ناچار خواهد شد به تنهایی، از امنیت خود و خنثی کردن توطئه های رژیم ایران اقدام کند.

بنیامن نتانیاهو همچنین فاش ساخت که پیش از رسیدن به توافق برجام، دولت وی به طور جدی امکان حمله نظامی به تاسیسات اتمی ایران را مورد بررسی قرار داده بود.

بنیامین نتانیاهو این سخنان را در آئین یادبود جان باختگان ارتش اسرائیل در جنگ دوم لبنان بیان داشت و گفت: رفتار رژیم ایران در حوزه خلیج فارس بسیار خطرناک است و دنیا باید برای مهار کردن آن به اقدامات لازم دست بزند.

جنگ دوم لبنان، در تابستان سیزده سال پیش رخ داد و سی و چهار روز ادامه یافت و طی آن ضربات بسیار سنگینی بر حزب الله لبنان وارد آمد و بسیاری از مواضع و اماکن مربوط به آن منهدم گردید. یکی از بزرگترین خسارات به حزب الله، ویران شدن بخش عمده ای از محله شیعه نشین جنوب بیروت بود که مرکز حزب الله در آن جا قرار داشت. با این همه، از آن جا که جنگ حدود پنج هفته ادامه یافت، حزب الله آن را یک پیروزی بزرگ جنگی برای خود می داند.

با این همه، باگذشت سیزده سال، حزب الله همچنان می ترسد به تعرض تازه ای علیه اسرائیل دست بزند و در این مدت خط مرزی اسرائیل و لبنان به طور نسبی آرام بوده و حسن نصرالله همچنان از بیم عملیات اسرائیل در مخفیگاه خود به سر می برد.

نخست وزیر و وزیر دفاع، در دنباله سخنان خود گفت که اسرائیل همچنان قاطعانه با حضور نظامی دائمی رژیم ایران در سوریه مبارزه خواهد کرد و نخواهد گذاشت که سوریه به لبنان دوم مبدل شود. نتانیاهو در این رابطه، تاکید کرد که دولت لبنان نیز در برپایی و تقویت حزب الله که یک عامل خارجی است، مقصر بوده و نباید می گذاشت که آن سرزمین جایگاه رشد قدرت نظامی یک حکومت بیگانه شود.

نتانیاهو در سخنان خود گفت که اگر جنگی بر اسرائیل تحمیل شود، ضربات ما بر دشمن فلج کننده خواهد بود.
نخست وزیر از واکنش سازش کارانه اروپائیان نسبت به نقض برجام از جانب حکومت ایران ابراز ناخشنودی کرد و دوباره گفت: روزی که موشک های اتمی رژیم ایران بر سر اروپا فرود آید، آن زمان بسیار دیر خواهد بود.
نخست وزیر در مصاحبه ای که امروز (آدینه) در روزنامه ییسرائل هیوم (اسرائیل امروز) انتشار یافت، فاش

ساخت که پیش از امضای برجام، اسرائیل تصمیم قطعی گرفته بود که اگر دنیا برای متوقف ساختن برنامه های اتمی ایران به اقدامات قاطع دست نزند، اسرائیل ناچار خواهد بود به تنهایی وارد عمل شود و برنامه های اتمی را متوقف سازد.

نتانیاهو در ادامه مصاحبه، این ارزیابی را ارائه کرد که کشورهای اروپایی به این خاطر رژیم ایران را برای امضای برجام زیر فشار گذاشتند که از حمله احتمالی اسرائیل به تاسیسات اتمی ایران جلوگیری کنند.
مطالب بیشتری در این زمینه، در گزارش فردا (شنبه) به آگاهی شنوندگان رادیو پیام اسرائیل خواهد رسید.

یک دیدگاه

  1. آقای نتانیاهو آخوندها دراین جهل سال بیش از همه به شما سود رسانده اند.شما شعار میدهید.شما تمیخواهید این حکومت ساقط شود.شما جمهوری اسلامی را میخواهید برایران زمین حکومت کند.

Comments are closed.