افشاگری نتانیاهو در مورد فعالیت اتمی رژیم ایران در شهرک آباده، نشان دیگری از قدرت اطلاعاتی اسرائیل است

نتانیاهو در تالار کنفرانس دفتر نخست وزیری، با افشاگری تاسیسات آباده، نقشه آن پیش و پس از ویرانی را نشان می دهد

حکومت اسلامی ایران هنوز نسبت به افشاگری تازه نخست وزیر اسرائیل در مورد فعالیت اتمی مخفیانه اتمی در شهرک آباده در جنوب استان اصفهان پاسخ منطقی نداده، ولی محمد جواد ظریف دوباره با توسل به سفسطه، به تمسخر اسرائیل پرداخت و ادعا کرد که این کشور که خود دارای قدرت اتمی است، حق ندارد نسبت به دیگران اظهار نظر کند.

بنیامین نتانیاهو در سمت نخست وزیر و وزیر دفاع شامگاه دوشنبه در یک سخنرانی فاش ساخت که اسرائیل مکان جدیدی را که از مراکز فعالیت اتمی رژیم می باشد شناسایی کرده و دو ماه پیش حکومت ایران آن محل را ویران ساخته تا اقدامات فریبکارانه آن افشا نشود.

شهرک آباده که در جنوب استان اصفهان و در شمالی ترین بخش استان فارس قرار دارد، هرگز به عنوان یکی از مراکز اتمی رژیم ایران مورد بحث نبوده و مطرح نگردیده است.

نتانیاهو فاش ساخت که محل این فعالیت اتمی در اسنادی کشف شده که اسرائیل از انباری در شوراباد تهران به اورشلیم منتقل ساخت و جامعه جهانی تا کنون از وجود آن بی اطلاع بوده است.

نهادهای اطلاعاتی اسرائیل دو عکس هوایی از این محل در آباده منتشر کردند که یکی در اواخر ماه ژوئن امسال، یعنی حدود سه ماه پیش گرفته شده و ساختمان های آن محل را به خوبی نشان می دهد. عکس بعدی در پایان ماه ژوئیه، یعنی یک ماه پس از آن گرفته شده که بخوبی نشان می دهد مکان مورد بحث کاملا ویران شده است.

این افشاگری نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، درست فردای روزی است که رویترز از قول بازرسان آژانس تائید کرد که در انباری در تورقوزآباد در جنوب تهران، که سال گذشته در چنین روزهایی توسط نتانیاهو افشاگری شد، آثار رادیو اکتیو و اورانیوم به دست آمده است.

این امر نشان می دهد که دستگاه های اطلاعاتی اسرائیل تا چه حد قوی است.

محل مرکز اتمی آباده که رژیم ایران دو ماه پیش آن را ویران ساخت که بازرسان آژانس از آن آگاه نشوند. عکس دست چپ آن محل را پیش از ویرانی، و عکس دست راست پس از ویرانی نشان می دهد

نتانیاهو هنگام افشاگری درباره فعالیت اتمی ایران در شهرک آباده، خطاب به سران حکومت اسلامی ایران گفت که بدانند و آگاه باشند که اسرائیل همه چیز را زیر نظر دارد.

بخش خبری تلویزیون ایران اینترنشنال شب سه شنبه از منشه امیر پرسید که آیا این افشاگری نتانیاهو درست در همان زمانی که رئیس موقت آژانس بین المللی از تهران دیدن می کند، جنبه تحقیر کردن آژانس را ندارد. منشه امیر در پاسخ گفت که این گونه افشاگری ها بخشی از تاکیتک نخست وزیر اسرائیل است که مرتبا فشار را بر حکومت ایران بیشتر کند و نشان دهد که این رژیم واقعا در پی رسیدن به بمب هسته ای می باشد.

امروز درست همزمان با به کارانداختن نسل تازه و سریع سانتریفوژها می باشد که رژیم ایران را به دستیابی به مواد لازم برای تولید بمب هسته ای نزدیک تر می سازد و نخست وزیر اسرائیل انتظار دارد که با این افشاگری ها موجب آگاهی مقامات دولت های اروپایی شود تا به جای تلاش برای نجات رژیم ایران از ورشکستگی اقتصادی، بر شدت فشار علیه آن رژیم بیافزایند.

احتمال بسیار دارد که خود مقامات آژانس بین المللی نیز از این افشاگری نتانیاهو شگفت زده شده باشند.

مجموعۀ رویدادهای دو سال اخیر، قدرت اطلاعاتی اسرائیل در ایران را نشان می دهد. ربودن اسناد اتمی از شوراباد تهران، افشای انبار رادیو اکتیو در تورقوز آباد، پرده برداشتن از تاسیسات آباده، همراه با حملات هوایی علیه پایگاه نظامی بزرگی که ایران در شمال شرق سوریه در حال ساخت آن است، همگی نشان می دهد که اسرایئل همه تحرکات رژیم ایران را زیر نظر دارد و نسبت به امنیت خود حساس است و به هر اقدام لازم برای تامین امنیت خود دست خواهد زد.

نقشه شهر آباده (در سمت راست پائین نقشه) و فاصله آن تا شهر اصفهان، که مرکز تبدیل “کیک زرد” به گاز، برای جاری ساختن آن در داخل سانتریفوژها در آن جا قرار دارد

در اسرائیل، رهبران شماری از احزاب رقیب نتانیاهو، از افشاگری اخیر او ابراز ناخرسندی کردند و آن را با انتخابات پارلمانی که قرار است هفته آینده برگزار گردد مربوط دانستند. آن ها گفتند که این گونه افشاگری ها ممکن است منابع اطلاعاتی اسرائیل را به خطر اندازد. ولی دستیاران نتانیاهو می گویند که این افشاگری با انتخابات ارتباطی نداشته، بلکه به علت رویدادهای بین المللی بوده و از آن جا که محل تاسیسات اتمی آباده در اسناد شورآباد تهران آمده بود، بنابراین، منابع خبری به خطر نیافتاده است.

4 دیدگاه‌

  1. مگر رهبر انقلاب نگفت ساخت بمب اتمی حرام است.عجب معنی حرام را هم فهمیدیم .حتما منظور بمب اتمی ای که دنیا متوجه ان شود ساختنش حرام است وگر نه در حالت کاملا سکرت واجب است!!!!!

  2. آفرین صد باریکلا اسرائیل باید منابع و کارخانه ها و صنایع مادر فلزی و غیر فلزی و پتروشیمیایی آنها بصورت ریشه ای در داخل ایران هدف گیری و حذف کند و ازطرفندهای ترکیه و قطر هیچ ائبایی نداشته باشد و ابدا نترسد

Comments are closed.